Gelinim Mutfakta Yarışmacıları

-

GELİNİM MUTFAKTA YARIŞMACILARI

 

Gelinim Mutfakta Sunucusu Fatih Ürek

 

Gelinim Mutfakta yarışmasının sunuculuğunu ses sanatçısı ve sunucusu Fatih Ürek yapıyor.

Fatih Ürek kimdir? Geniş biyografisi ve fotoğrafları için tıklayınız:

 

http://www.biyografya.com/biyografi/20173

 

Fatih Ürek’in sunumu ile hafta içi her gün 12:45 de izleyicisi karşısında olacak Gelinim Mutfakta programında ilk hafta 4 yarışmacı gelin kaynana olacak. Her hafta bir gelin kaynana ikilisi birinci olarak ödüle ulaşırken bir gelin kaynana da Gelinim Mutfakta  yarışmasına veda edecek. Fatih Ürek’in sunumuyla gelinler yarışıyor, kaynanalar puan veriyor!

Gelinim Mutfakta yarışması için Fatih Ürek stüdyoya da girdi ve Gelinim Mutfakta şarkısını seslendirdi.

 

 GELİNİM MUTFAKTA YARIŞMACILARI

 

 Ayşen Ceren Karakaya

 

Ayşen Ceren hanım Ankara da doğmuş ve Ankara’da büyümüş. 7 yıllık evli olan Ayşen Ceren hanımın babası İskenderunlu annesi ise Giresunlu. 5 yaşında 1 kız annesi olan Ayşen Ceren İletişim Danışmanı olarak görev almıştır.

 

Nesibe Karakaya

 

Gelinim Mutfakta yarışmacısı Nesibe hanım Başkent Ankara’da yaşıyor. 1965 doğumlu olan Nesibe Karakaya 54 yaşında  ve gerçek Ankaralı. 2 oğlu olan Nesibe Karakaya’nın ilk gelini Ayşe Ceren hanım. Nesibe Karakaya Ankara Pursaklar da oturuyor ve bölgeyi çok seviyor.

 

Aysel Ütaç

 

Aysel Ütaç oldukça güzel bir gelin; aslen Van doğumlu; ancak İstanbul da ikamet ediyor. Babası Malatyalı  olan Aysel hanımın 3 yaşında bir kızı var. Güzel bir evliliği olan Aysel hanım 11 yıllık evli

 

Fadime Ütaç

 

Kaynana Fadime hanım aslen Malatyalıdır.  İstanbul da yaşayan Fadime hanımın 3 çocuğu var; oğlunu biri de bekar.

 

Rabia Akgül

 

Rabia Akgül eşi ile birlikte bayan kuaförü işletiyor.  Aslen Malatyalı olan Rabia Akgül 19 yıllık evli ve 16 yaşında 1 oğlu var. Sadece kuaförlük ile uğraşmayan Rabia Akgül kafe işletmeciliği de yapıyor. Rabia Akgül yarışmaya müşterilerinin isteğini kıramadığı için katılmış

 

Emine Bülbükoç

 

Emine Bülbükoç Rabia Akgül’ün kaynanası Yalova da ikamet eden Emine Bülbükoç zamanında gelini ve oğlu ile birlikte çalışmış.

  

Nur Meltem Akdemir

 

Nur Meltem Akdemir daha 4 aylık gelindir ve 1996 doğumlu olup 23 yaşındadır. İstanbul doğumlu olan Nur Meltem Akdemir 23 yaşındadır ve şuanda çalışmamaktadır. Nur Meltem Akdemir aslen Ağrılı Yarışmaya katılmayı kendisi istemiş

 

Handan Akdemir

 

Kaynana Handan hanım Ağrı doğumludur ve bir oğlu ve bir kızı vardır.

 

Güngör Üzüm

 

Gelin Güngör Üzüm Sevim hanımın gelini ve 8 nisan pazartesi günü Gelinim Mutfakta’ya dahil oldu. İstanbul Gazi Osman Paşa’dan yarışmaya katılan Güngör Üzüm Aslen İzmirlidir ve 35 yaşındadır. 2 yıllık evli olan Güngör Üzüm 5 aylık bir kız bebek annesidir. Güngör Üzüm Gelinim Mutfakta yarışmasına kendi isteği ile katılmıştır.

 

Sevim Üzüm

 

Aslen İstanbullu olan Sevim Üzüm göçmen kızıdır.  Açık sözlü bir kaynana olan Sevim Üzüm İstanbul Gazi Osman Paşa’dan yarışmaya katılmıştır.

 

Burcu Pekgöz

 

3 yıldır evli ve bir kız annesi olan Burcu hanım aslen Tokat Zile doğumludur ama İstanbul’da yaşamaktadır. 20 yaşında olan ve asıl mesleği Hemşirelik olan Burcu hanım şuanda ev hanımı ve kaynanasını seviyor.

 

Birsel Pekgöz

 

Tokat doğumlu olan Birsel hanım güler yüzlü bir kaynana ve sadece 1 oğlu ve bir kızı var.  3 torunu olan Birsel hanım da Zile’li  ve İstanbul’da yaşıyor

 

Beyza Bitmiş

 

20 yaşında olan Beyza hanım dört yıldır evlidir ve iki çocuk annesidir. Nazlı hanımın gelini Beyza hanım Gelinim Mutfakta yarışmasına İzmir’den katılıyor. Şuan da kocası asker olan Beyza hanım şuanda çalışmasa da 4 yıllık tatlıcı. Beyza hanımın eşi de 22 yaşında. 16 yaşında evlenmiş Beyza hanım. Çocuk gelin yani.

 

Nazlı Bitmiş

 

Gelinlere çok yüz vermeyen bir kaynana olan Nazlı hanım tam bir otoriter kaynana. Nazlı hanımın  3 kızı 2 oğlu toplam 5 çocuğu ve 6 torunu var. Nazlı hanım yıllarca aşçı olarak görev almıştır ve her yemeği yemez ve sevmez. Nazlı hanım yarışmaya İzmir’den katılıyor.

  

Neslihan Gökçül

 

Neslihan hanım Aynur Gökçül’ün gelinidir ve yarışmaya 52. haftada dahil olmuştur. Antalya’dan Gelinim Mutfakta’ya katılan Neslihan hanım elinin lezzetine güvenerek yarışmaya gelmeyi kendi seçmiş. Kaynanasından çok çekinen Neslihan hanım daha 4,5 aylık gelindir ve aslen  baba tarafından Samsunlu anne tarafından ise Tokatlı’dır ama kendisi doğma büyüme İstanbul da yaşamış ve Antalya’ya da gelin gitmiştir.

 

Aynur Gökçül

 

Kaynana Aynur hanım Gelinim Mutfaktaya Antalya’dan katılıyor  ve gelinin kendisine saygı duymasını çok önemsiyor. Aynur hanım biri oğlan biri kız  iki çocuğu var ve ikisini de evlendirmiştir. Aslında Aynur hanım doğma büyüme Antalyalı olsa da aslen Burdur Bucaklı’dır ve Yörük kızıdır.

 

Güneş Kılıç

 

Şuanda nişanlı olan Güneş Kılıç Kars doğumludur. İstanbul’da yaşayan Güneş hanım daha 2 aylık nişanlı. Güneş hanım başarılı bir iş kadını.

 

Gülderen Kıcır

 

Gülderen Kıcır gelini  Güneş ile Gelinim Mutfakta’ya dahil oldu.  Gülden Hanım Kayserilidir. İki kızı bir oğlu olan Gülderen hanım gelini Güneş istediği için Gelinim Mutfakta’ya katılmış ve gelinin elinin lezzetine güveniyor.

 

Gizem Bahadır

 

Gizem Bahadır 6 yıllık evlidir ve iki çocuk annesidir. Aslen Ankaralı olan Gizem hanım Gelinim Mutfakta’nın 50. haftasında yarışmaya kaynanası Sevim hanım ile katılmıştır.

 

Sevim Bahadır

 

Sevim Bahadır, Erzincan doğumlu… Ankara’dan katılıyor Aslen Erzincanlı Yarışmaya katılmayı daha çok istedi Tek gelini var İki kızı var

 

Bircan Terzi

 

Bircan Terzi aslen Sivaslıdır. Sivas’ta doğup büyüyen Bircan Terzi 27 yaşında ve bir çocuk annesi olarak Gelinim Mutfakta’ya 18 şubat pazartesi günü dahil olmuştur.  Dilek Altındere’nin gelinidir. 4 yaşında Hira isminde dünyalar güzeli bir kızı olan Bircan hanım 8 yıllık evli. Bircan hanım ve eşi kuaför salonunu birlikte işletiyor ve Bircan hanım da kalıcı makyaj uzmanı

 

Dilek Altındere

 

Balıkesir doğumlu olan Dilek Altındere şuanda İstanbul da yaşıyor. Gelinim Mutfakta yarışmasına katılmayı gelini çok isteyince Dilek hanımda çok sevdiği gelinini kırmak istememiş. Dilek hanım gelini ile arkadaş gibi her yere beraber gidiyorlar

 

Nergis Kaynak

Filiz Kaynak’ın gelinidir. Nergis hanım Trabzon’un güzel ilçesi Farazlı da dünyaya gelmiş. 8 yıllık evli olan güzel gelinimizin 6 yaşında bir de oğlu var. Yarışmaya katılmayı kendi isteyen Nergis hanım sert bir mizaca sahip.  11 şubat pazartesi günü 48. haftada yarışmaya dahil oldu

 

Filiz Kaynak

Nergis hanımın tatlı ama inatçı kaynanası Filiz hanım Gelinim Mutfakta yarışmasında oldukça iddialı ve tüm altınları toplayacağından emin zira gelini  gelini Nergis hanımelinin lezzetine çok güveniyor. Karadenizli olan Filiz hanım aslen Trabzonlu. Filiz hanımın üç tane aslan gibi oğlu var.

 

Kübra Baysal

Kübra hanım aslen Erzurum doğumludur ve Nurten hanımın gelinidir. Gelinim Mutfakta yarışmasına 47. haftada 4 şubat pazartesi günü dahil olmuştur. 4.5 yıllık mutlu bir evliliği olan Nurten hanımın iki de dünyalar tatlısı çocuğu vardır. Kübra hanımın kızları ise 3,5 ve 2,5 yaşında.

 

Nurten Baysal

Nurten hanı Rize doğumludur. Karadeniz inadı vardır kendisinde. Nurten hanım emekli öğretmendir ve Gelinim Mutfakta’ya gelinine çok güvendiği için kendisi katılmak istemiştir.

 

Gelinim Mutfakta Gözde Dutçu

 

Gelin Gözde Dutçu Diyarbakır dünyaya gelmiştir. Aslen Diyarbakır doğumludur. 1993 yılında dünyaya gelen Gözde hanım şuanda 26 yaşında ve 1,5 yıllık evlidir. Kocası ile mutlu bir evlilikleri vardır.  iş kadını olan Gözde hanım İstanbul da yaşıyor ve çalışıyor. Şuan çocukları yok.

 

Gelinim Mutfakta Sevinç Dutçu

 

Gözde’nin kaynanasıdır. Çanakkale doğumludur. Gelini Gözde’nin altınları alacağına emin olan Sevinç hanım İstanbul’da yaşıyor. Çoğu zaman gelinin yanında kalıyor.

 

Gülcan Ekinci

 

Gülcan hanım İstanbul doğumludur ve 4.5 yıllık evlidir. Gülcan hanımın bir çocuğu vardır ve yarışmaya 21 ocak pazartesi günü katılmıştır.

 

Besime Ekinci

 

Besime hanım Gülcan hanımın kaynanasıdır ve aslen kayısısı ile ünlü kentimiz Malatya’lıdır.

 

Simge Ayna

 

Gelin Simge Gelinim Mutfakta’ya 15 ocak pazartesi günü 44. haftada katıldı. Aslen Kocaeli’li olan Simge hanım vejetaryendir ve  İstanbul Kartal’da yaşamaktadır. 3 yıllık evli olan Simge Ayna’nın 2 yaşında bir kızı vardır. Simge Ayna Gelinim Mutfakta’ya İstanbul’dan katılıyor ve şuanda 35 yaşındadır. Simge Ayna 1984 doğumudur.

 

Songül Yüce Ayna

 

Songül Yüce Ayna Gelinim Mutfakta Yarışmacısı Simge Ayna’nın kaynanasıdır. Aslen Iğdır’lı olan ve İstanbul Kartal da yaşayan Songül Yüce Ayna bakalım nasıl bir kaynana olacak.

 

Sina Malatya

 

Songül hanımın gelinidir. Sina hanım 7 yıllık evlidir ve iki çocuk annesidir. 36 yaşında olan Sina hanım Fanatik bir Beşiktaş taraftarıdır. Sina hanım ve kaynanası Songül Hanım yarışmaya İstanbul’dan katılıyor.

 

Songül Malatya

 

Erzurumlu olan Smgül hanım Sina hanımın kaynanasıdır.

 

Yağnur İşçiler

 

Nilgün hanımın güzeller güzeli gelinidir. Yağnur İşçiler 9 yıllık evlidir ve kaynanası gibi Yağmur hanımda Manisa’lıdır. Yağnur göçmen gelinidir ve Arnavut kızıdır.

 

Nilgün İşçiler

 

Nilgün İşçiler, Manisa’lıdır. 3 torunu olan Nilgün hanımın ilk gelini Yağmur hanım.

 

Rümeysa

 

Rümeysa Aydın 1994 doğumludur ve daha 1.5 yıllık evli tazecik bir gelindir. 24 yaşında olan Rümeysa İstanbul doğumludur ve İktisat eğitimi almaya devam etmektedir. Rümeysa’nın eşi futbolcudur ve aslen Trabzonludur. Rümeysa hanım Gelinim Mutfakta’ya İstanbullu Pendik’ten katılıyor.

 

Nezahat

 

Nezahat Aydın Kocaeli doğumludur. Oğlu futbolcudur.

 

Emel Babur

 

Emel hanım Gelinim Mutfakta yarışmasına programın 2 aralıkta başlayan 28. haftasında dahil oldu. Emel hanım Tuğçe hanımın gelinidir. Gelinim Mutfakta yarışmasına katılmayı Emel hanım çok istemiş ve kaynanası Tuğçe hanımı ikna etmiş. Emel hanım 2,5 yıldır evlidir ve  aslen Tokatlıdır. Emel hanım İstanbul’da yaşamaktadır.

 

Tuğçe Babur

Tuğçe hanım ise Emel hanım kaynanası. Çok tatlı bir kaynana olan Tuğçe hanım gelini Emel hanımdan da çok memnun. Gelinine güvenen Tuğçe hanımda gelini gibi aslen Tokat Niksar’lı

 

Gelinim Mutfakta Elif

 

Gelinim Mutfakta yarışmacısı Elif hanım 19 kasım da yarışmaya kaynanası Ziyafet hanım ile katıldı.  İstanbul Pendik’de kaynanası ile birlikte yaşayan ve 2 yıllık evli olan Elif hanım aslen Ağrı ilimizde doğmuştur. Eşi de kendisi gibi Ağrılı’dır ve yöresel yemeklerde oldukça iddialıdır.

 

Gelinim Mutfakta Ziyafet

 

Gelinim Mutfakta yarışmasına 36. haftada katılan Ziyafet hanım gelini Elif’e çok güveniyor. Ziyafet hanım İstanbul’da yaşasa da aslen o da gelini gibi Ağrı doğumlu

 

Gelinim Mutfakta Cansu Şöhret

 

20 Nisanda elendi; Hatice hanım çekilince yerine geri geldi sonra elendi 5 Kasım’da Yeniden Geldi)

Cansu Şöhret, 28 yaşında ve Grafiker.

 

Gelinim Mutfakta Sevgül KIROĞLU

(Elendi 20 Nisanda ama Hatice hanım çekilince yerine geri geldi sonra elendi 5 Kasım’da Yeniden Geldi)

Sevgül Kıroğlu, 51 yaşında ve ev hanımı.

 

GELİNİM MUTFAKTA’YA VEDA EDEN YARIŞMACILAR

 

Elvan Biryol

 

Elvan Biryol 26 kasım 2018 de Gelinim Mutfakta yarışmacısı olarak programa dahil oldu. Elvan Biryol ‘un kaynanası ise Şennur Biryol’dur. Elvan Biryol ise İzmir’li ve 7 aylık evlidir, yani daha çiçeği burnunda bir gelindir. Elvan hanım yarışmaya Çanakkale’den katılıyor.

 

Şennur Biryol

 

Şennur Biryol Elvan hanımın kaynanasıdır ve aslen Erzurumludur.  Şennur hanımın ise iki gelini var. İlk gelini büyük zira ilk gelin 15 yıllık evli; Şennur hanımın ikiz torunları var.

 

Gelinim Mutfakta Hatice Cebiroğlu

 

Gelinim Mutfakta yarışmasına 12 kasımda dahil olan Hatice hanım İlhame hanımın gelini. İstanbul’dan katılan Hatice hanım aslen Gümüşhaneli. 1 yıllık evli olan Hatice hanım 7 aylık da hamile

 

Gelinim Mutfakta  İlhame Cebiroğlu

 

Gelinim Mutfakta yarışmasında Hatice hanımın kaynanası. İstanbul Kartal’dan katılan İlhame hanım aslen Trabzon Oflu ve kamyon şoförlüğü yapıyor.

 

 Aleyna Kalkar

 

Aleyna Kalkar aslen Trabzon doğumludur ancak yıllardır İStanbul Çekmeköy’de yaşamaktadır. 6 aylık evli olan Aleyna’nın mutlu bir hayatı ve evliliği vardır. 

 

Gelinim Mutfakta Cemile Kalkar

 

Cemile Kalkar’ın gelini Aleyna hanımdır. Cemile Kalkar aslen Ordu doğumludur ve Gelinim Mutfakta yarışmasında İstanbul Beykoz’dan katılmaktadır. Cemile hanımın bir oğlu iki kızı vardır.

 

Gelinim Mutfakta Özüm Sakarya

 

Özüm Sakarya  Gelinim Mutfakta  yarışmasına 31. haftada yani 15 ekim de dahil olmuştur. Daha 10 günlük evli olan Özüm hanım İzmir’de doğmuş ve yaşamıştır. Özüm çok iddialı şekilde Gelinim Mutfakta yarışmasına başladı. Özüm hanım daha balayı tatilinin yorgunluğunu atamadan ayağının tozuyla ve Kuaför olarak çalışıyor. Özüm aslen Yörük göçmeni

 

Gelinim Mutfakta Ayten Sakarya

 

Ayten Sakarya Özüm hanım taze kaynanasıdır. Ayten hanım Siirt de doğmuş büyümüş ama şuanda İzmir’de yaşıyor

 

Ezgi Yıldırım

 

Ezgi Yıldırım ve Kaynanası Reyhan hanım 16 temmuz pazartesi Gelinim Mutfakta’ya dahil olmuştur. Ezgi Yıldırım Elazığ’da yaşamaktadır ama Tunceli doğumludur. 4 yıldır evli olan Ezgi Yıldırım’ın 16 aylık dünyalar tatlısı bir bebeği vardır. Ezgi hanım dik başlı değildir uysal ve uyumlu bir yapısı vardır.

 

Reyhan Yıldırım

 

Reyhan hanımın gelini Ezgi hanımdır.  Reyhan Yıldırım Erzincan’da gelini ise Elazığ’da yaşamktadır. Reyhan hanım ile Ezgi hanım aslen Tunceli’li olduklarını söylediler.  Reyhan hanımın otoriter bir kaynanadır. Reyhan hanım ilk gün Hatice gibi bir gelinim olsaydı onu hemen boşatırdım dedi ve nasıl bir kaynana olduğunu ortaya koydu

 

Gelinim Mutfakta Betül Polat

 

Betül hanım Gelinim Mutfakta yarışmasına 22 ekimde dahil oldu. İstanbul’dan yarışmaya katılan Betül hanım  10 yıldır evli ve mutlu bir evliliği var. Betül hanımın iki çocuğu var 3. çocuğuna şuanda hamile. Betül hanım 3. çocuğunun şansına Gelinim Mutfakta yarışmasına katılmış. Betül hanım aslen  Iğdırlı.

 

Gelinim Mutfakta Gül Polat

 

Gelinim Mutfakta’nın yeni kaynanası Gül hanım aslen Sivaslı eşi ise Malatyalı.

 

Gelinim Mutfakta Emel Düzelli

 

Emel Düzelli de kaynanası Ergül hanım gibi Denizli doğumlu ve  28 yaşında. Emel hanım yeni evlenmiş ve çocuğu yok. Daha 1 aylık evli

 

Gelinim Mutfakta Ergül Düzelli

 

Gelinim Mutfakta yarışmacısı Ergül Düzelli aslen Denizli de doğmuştur. İki torunu vardır.

 

Gelinim Mutfakta Tuğçe

 

Tuğçe aslen Ankaralıdır; ama yıllardır İstanbul da yaşamaktadır. Tuğçe’nin 14 aylık bir kızı vardır. Tuğçe hanım 29. haftada Gelinim Mutfakta yarışmasına katılmıştır ve ilk yayını 1 ekim de olmuştur.

 

Gelinim Mutfakta Sevgi

 

Sevgi hanım Tuğçe’in iyi niyetli ve güzel kaynanasıdır. Sevgi hanım Aslen Erzurumludur ve memleketi Erzurum’u çok sevmektedir.  Sevgi hanım şuanda İstanbul Sancaktepe de yaşamaktadır ve 18 yaşından itibaren evliliğine devam etmektedir.

 

Öznur Kadıoğlu

 

İstanbul’da doğan Öznur hanım Gelinim Mutfakta’ya 28. haftada dahil olmuştur. Gelinin adı Yasemin’dir. Şuanda İstanbul Maltepe’de ikamet etmektedir.

 

Yasemin Kadıoğlu

 

Ysemin hanım aslen Rizeli’dir. Annesi ise Mısır’lıdı ve üç çocuk annesidir. Yasemin hanım İstanbul doğmuş ve büyümüştür Yasemin hanım 13 yıldır evli ve İstanbul Maltepe’de ikamet ediyor. Yasemin hanım tip olarak annesine benzese de babam gibi bir Karadeniz’liyim diyor. Çocuklarının en büyüğü 19 en küçüğü 10 yaşındaymış.

 

Gelinim Mutfakta Hanife Kuvel

 

(Elendi 4 Mayıs) Geri Geldi 17 Eylül

Başak Kuvel’in kaynanası. ev hanımı olan Hanife hanım tam bir Karadenizli. Karadeniz kadını olan Hanife hanım aslen Rize doğumlu. İki oğlu olan Hanife hanım geleni Başak’tan çok memnun görünüyor.

 

 Gelinim Mutfakta Başak Kuvel

 

(Elendi 4 Mayıs) Geri Geldi 17 Eylül

Hanife Kuvel’in gelini olan Başak hanım 3,5 yıllık evlidir. İstanbul doğan ve yaşayan Başak hanım hayatından çok mutlu. Güzel yemek yapan Başak hanım Gelinim Mutfakta yarışmasından altınlar evine dönmek istiyor.

 

 Gelinim Mutfakta Gonca Pala

 

Bilge hanımın gelinidir. Gonca doğma büyüme İstanbul’lu aslında babasının Knyalı olduğunu açıkladı. Gonca hanım daha 1.5 aylık nişanlı. Sevdiği adam ile 2 yıldır sevgililer.  Gelinim Mutfakta Gonca Pala 10 eylül’de 26. hafta da gelmiştir.

 

Gelinim Mutfakta Bilge Çatal

 

Gonca hanımın kaynanasıdır. Bilge hanım aslen Gazianteplidir. Bilge hanım da İstanbul da yaşamaktadır. Bilge hanım gelin Gonca’nın eşinin üvey annesidir.

 

Gelinim Mutfakta Burcu Sobay

 

Burcu Sobay Nurten Sobay’ın gelinidir. Burcu Hanım aslen İzmir’li. 9 yıllık evli olan Burcu Sobay  3,5 yaşında bir kız evladına sahiptir. Burcu oldukça sakin bir gelin ve anne.

 

Gelinim Mutfakta Nurten Sobay

 

Nurten hanım aslen İzmir’li. Gelinim Mutfakta kaynanası Nurten hanım ise sarı saçlı ve oldukça bakımlı bir kadın. Nurten hanım gelini Burcu’ya çok güveniyor ve onu sonuna kadar destekliyor.

 

Gelinim Mutfakta Esra Tekfidan

 

(Elendi 21 Eylül) Esra hanım 25. hafta da 3 eylül de yarışmaya dahil olmuştur. Perihan Tekfidan’ın gelinidir. Esra Tekfidan, Ordu doğumludur ve 9 yıldır evlidir. Gelinim Mutfakta yarışmacısı Esra hanımın biri 8 yaşında kız diğeri 5 yaşında bir erkek çocuğu var. Yarışmada bulunan Esra hanım ve Reyhan Yıldırım ile kapı komşusu olduğunu ve yarışmaya birlikte baş vurduklarını açıkladı. Gelinim Mutfakta yarışmacısı Esra hanım sakin bir kişilik

 

Perihan Tekfidan

 

(Elendi 21 Eylül)

Esra Tekfidan’ın kaynanasıdır. Sivas doğumlu dur. Perihan Tekfidan müspet bir kadındır ama oldukça da otoriter bir kaynanadır. Reyhan Yıldırım ile 30 yıllık arkadaşlıkları olduğunu anlattı.

 

Gelinim Mutfakta Ayşenur Eroğlu

 

(Elendi 3 eylül Cuma)

Ayşenur Eroğlu Nermin Eroğlu’nun gelinidir ve 24. hafta da 27 ağustos pazartesi günü Gelinim Mutfakta yarışmasına dahil olmuştur. Ayşenur Eroğlu, Bingöl doğumludur ve 1 yıllık evlidir. Ayşenur hanımın 3 aylık bir kızı çocuğu vardır. Ayşenur hanım oldukça hırslı ve marifetli bir gelin. Ayşenur hanım İstanbul’da yaşasa da aslen Bingöl’lü. Ayşenur hanım tesettürlü bir bayandır.

 

Gelinim Mutfakta Nermin Eroğlu

 

(Elendi 3 Eylül Cuma)

Nermin Eroğlu Kastamonu doğumludur ve Ayşenur Eroğlu’nun kaynanasıdır. Nermin hanım gelini Ayşenur hanım gibi kapalı bir annedir.

 

Emine Kurul

 

(Elendi 31 Ağustos Cuma)

Emine hanım Gelinim Mutfakta yarışmasına 20. hafta yan 23 temmuz pazartesi günü katıldı. ev hanımı olan Emine Kurul 5 yıllık evlidir. 4 yaşında bir kızı olan Emine hanım aslen Ordulu. Emine hanım kaynanası ile aynı binada İstanbul’da ikamet etmektedir.

 

Fatma Kurul

 

(Elendi 31Ağustos Cuma)

Fatma hanım aslen Rizelidir ancak İstanbul’da aynı binada ama farklı dairelerde gelini Emine Kurulla birlikte ikamet etmektedir. Fatma hanım gelini Emine hanımı çok sevmekte ve desteklemektedir.

 

Betül Şekeroğlu

 

(17 Ağustos’ta Gelinim Mutfakta’ya Veda Etti)

Yıldız Şekeroğlu’nun gelinidir Betül hanım aslen Erzurum’ludur ve İstanbul’da yaşamaktadır. Betül hanım 15 yıllık evlidir ve iki kız çocuğu annesidir. Batül hanım yaptığı açıklama da Gelinim Mutfakta yarışmasının adeta maskeli bir balo olduğunu hiç kimse gerçek yüzünü göstermediğini kendisinin de gerçek yüzünü göstermeyeceğini açıkladı.

 

Yıldız Şekeroğlu

 

(17 Ağustos’ta Gelinim Mutfakta’ya Veda Etti)

Betül Şekeroğlu’nun kaynanasıdır. Yıldız hanım Kars doğumludur ve 70 yaşındadır. İstanbul’da ikamet etmektedir.

 

Özlem ARGÜN

 

(17 Ağustos’ta Gelinim Mutfakta’ya Veda Etti)

Özlem Nurten hanımın gelinidir. Hem özlem hanım hemde Nurten hanım çok cana yakın ve uyumlu iki güzel insan. Özlem hanım aslen Kastamonu’lu ancak İstanbul’da yaşıyor. Kaynanası Nurten hanımı çok seviyor ve altınları kazancaklarından emin

 

Nurten ARGÜN

 

(17 Ağustos’ta Gelinim Mutfakta’ya Veda Etti)

Kaynana Nurten hanım çok cici bir insan. İstanbul’da yaşayan Nurten hanım kısa saç stili ile çok beğenildi. İstanbul’da ki milyonlarca hemşirisi gibi Nurten hanımda Aslen Sivas’lı

 

Gelinim Mutfakta Halise Köse

 

 (10 Ağustos’ta Gelinim Mutfakta’ya Veda Etti)

Halise Köse aslen Batman doğumludur. 22. Haftada Gelinim Mutfakta’ya katılan Halise hanım Songül hanımın gelini ve eşi le yaklaşık 10 yıldır evlidir. Halise hanımın üç çocuğu vardır. Halise hanım yarışmaya Fatih beyi görmek ve onunla tanışmak için geldiğini Fatih Ürek’in hayranı olduğunu söyledi.

Halise hanım Gelinim Mutfakta yarışmasına 6 ağustos pazartesi günü dahil oldu. Halise hanım kaynanası tarafından istenmemiş bu nedenle de kaynanasının yanına çok gitmek istemiyor, bayramdan bayrama gidiyor. Halise hanım 10 yıldır evlidir.

 

Gelinim Mutfakta Songül Köse

(10 Ağustos’ta Gelinim Mutfakta’ya Veda Etti)

Gelinim Mutfakta yarışmasına Songül Köse 22. hafta da katıldı. Songül hanım Iğdır doğumludur. Songül hanım Halise hanımın kaynanasıdır. Songül hanım Halise’ye kötü davranması sebebi ile eleştirildi ve  Halise’yi kızı gibi görmediğini açıkladı. Bakalım Songül hanım Halise’nin tabağını bulup gelinine altınları kazandırabilecek mi?.

 

Gelinim Mutfakta Selen

(3 Ağustos’ta Gelinim Mutfakta’ya Veda Etti)

Gelinim Mutfakta yarışmasına Selen hanım 30 temmuz pazartesi günü dahil oldu. 25 yaşında olan Selen hanımın ailesi Selanik göçmenidir; ancak Selen hanım İstanbul da doğmuş İstanbul’da yaşamaktadır. Selen hanım 5 yıllık evlidir ve 4 yaşında bir kız çocuğu annesidir. Ayrıca Selen hanımın eşine de bir sürprizi var; Selen hanım şuanda 1,5 aylık hamile.

 

Gelinim Mutfakta Kamile

(3 Ağustos’ta Gelinim Mutfakta’ya Veda Etti)

Gelinim Mutfakta yarışmasında Selen hanım kaynanası Kamile hanımdır; Kamile hanım aslen Hatay’lıdır ancak Adana’ya gelin gitmiştir; şuanda ise İstanbul’da yaşamaktadır.

 

Gelinim Mutfakta Elif Akçam

 

(Elendi 25 Mayıs) Geri Döndü 9 Temmuz   (20 Temmuz’da Gelinim Mutfakta’ya tekrar Veda Etti)

Elif hanım gelir gelmez güzelliği ile dikkat çekti; ancak kekin yüzünü pişiremeyince kendi kaynanası Çiğdem hanımdan da 1 puan aldı.

 

Gelinim Mutfakta Çiğdem AKÇAM

 

(Elendi 25 Mayıs) Geri Döndü 9 Temmuz (20 Temmuz’da Gelinim Mutfakta’ya tekrar Veda Etti)

Güvenlik görevlisi; çok sert bir kaynana. Soy isminin açıklamadı. Elif hanımın kaynanası

 

Gelinim Mutfakta Şebnem KARATAŞ

 

(Elendi 20 Temmuz)

Şebnem 2 temmuz pazartesi günü  Gelinim Mutfakta’ya katılmıştır. Nişanlısı ile 8 yıldır tanışıyorlar ve 5 aydır nişanlılar. Şebnem hanım sevdiği adam ile evlenecekken annesini kaybettiği için 8 yıl beklemek zorunda kalmış evlenmek için zira kardeşleri çok küçükmüş. Artık kardeşleri büyüdüğü için evlenmeye karar vermiş ve Suzan hanımın oğlu ile nişan yapmış. Suzan hanımın oğlu tam 8 yıl beklemiş Şebnem hanımı.

Şebnem hanımın babası Ordulu rahmetli annesi ise Selanik göçmenidir. Şebnem hanım uzun yıllardır İstanbul’da yaşıyor. Şebnem Karataş, 28 yaşında ve 5 aydır nişanlı.

 

Gelinim Mutfakta Suzan TEKİN

 

(Elendi 20 Temmuz)

Suzan hanım da 2 temmuzda katıldı Gelinim Sensin’e ve Şebnem hanımın kaynanası. Şebnem hanımı açık giyindiği için ve çok uyuduğu için bol bol eleştiriyor. Suzan hanım ise aslen Tokatlı ama İstanbul’da yaşıyor.

 

Gülbeyaz Işık

 

(4Elendi 13 Temmuz)

Gülbeyaz Işık ve gelini Başak Işık 8. hafta yani 30 nisan 2018 pazartesi günü Gelim Sensin yarışmasına katıldı. Kastamonu’dan gelen Gülbeyaz Işık hanım iddialı bir kaynana. Gelinin çok seven Gülbeyaz hanım bakalım gelininin tabağını bulabilecek mi?

 

Başak Işık

 

(Elendi 13 Temmuz)

İzmir’den gelen Başak hanımın annesi Adanalı babası ise İzmir’li. Başak hanım ise  2.5 yıldır evli ve akademik olarak Aşçılık bölümü mezunu. Bebeği olmayan Başak hanım hem anne tarafı Adana hemde baba tarafı İzmir yöresinin geniş mutfaklarına hakim. Kalemi ve defteri var yazmayı çizmeyi çok seviyor.  Başak Işık’ın kaynanası ise Gülbeyaz hanım

 

Gelinim Mutfakta Elif

 

(Elendi 20 Temmuz)

Elif hanım aslen Giresun’ludur ve  şu an İstanbul’da yaşamaktadır. Kaynanası Hülya hanım ile bir birlerine hiç benzemeyen Elif hanım oldukça açık sözlü ve sert mizaçlıdır. Elif hanım kaynanasından hiç kormayan ve ağzına geleni söyleyen bir insandır. Oğullarını görmek için geline kaynananın muhtaç olduğu belirten Elif hanım düşman başına bir gelindir. Elif de aynı kaynanası gibi sakin bir gelin. Yaptıkları yemeklere oldukça güveniyor ve kaynanasının aramadan lezzeti ile kendi tabağını bulacağına inanıyor.

 

Gelinim Mutfakta Hülya

 

(Elendi 20 Temmuz)

Hülya hanım Elif hanım kaynanasıdır. Öyle tartışmacı bir kaynana bir değildir gelini Elif hanıma boyun eğmekte bulmuştur çözümü. Hülya hanım tatlı bir insandır ve aslen Kars’lıdır. İstanbul’da yaşayan Hülya hanım huy açısından gelini Elif hanıma hiç benzememektedir. Hülya hanım bu yarışmaya gelinime araba alacağım diye gelmiştir. Gerçekte ise Elif hanıma zaten kayın babası çok iyi bir araba almıştır.

 

Gelinim Mutfakta Tuğba Ebrek

 

(Elendi 6 Temmuz 2018)

Tuğba Ebrek, kaynanası Rukiye hanım gibi Kastamonu da dünyaya gelmiştir. İtanbul’da yaşayan  Tuğba Ebrek aslında yeni evli.

 

Gelinim Mutfakta Rukiye Ebrek

 

(Elendi 6 Temmuz 2018)

Rukiye Ebrek, Kastamonu da dünyaya gelmiş kapalı müspet genç ve güzel bir kaynanadır. İki çocuğu olan Rukiye hanım daha yeni gelin günü görecek.

 

Gelinim Mutfakta Bilge

 

(Elendi 15 Haziran)

Gelinim Mutfakta yarışmasına 11 haziran pazartesi gelen Bilge hanı 1994 doğumludur ve  24 yaşındadır. 1 senedir Münevver hanımın oğlu ile sözlüdür ve şuanda nişanlı olarak düğünü beklemektedir. Bilge hanım İstanbul’da yaşasaydı aslen Artvin Hopa’lıdır

 

Gelinim Mutfakta Münevver

 

(Elendi 15 Haziran)

Münevver hanım 46 yaşındadır. Münevver hanım yıllarca muhasebeci  olarak çalışmaktadır ancak son yıllarda Muhasebeci olarak mesleğini yapmamaktadır. Münevver hanım aslen Kayserili’dir. Gelinim Mutfakta yarışmasına Münevver hanım ve gelini 11 haziran pazartesi günü yarışmacı olarak geldi.

 

Gelinim Mutfakta Hüsniye KARABULUT

 

(29 haziran da kendi isteği ile elendi; hiç altın kazanamadı)

50 Yaşında, Yaşam Koçluğu Yapıyor. İki gelini olan Hüsniye KARABULUT büyük gelinin daha iyi yemek yaptığını düşünmekte. Gelini Hatice ise kaynanası Hüsniye’nin zor bir kaynana olduğunu düşünmekte.

 

Gelinim Mutfakta Hatice KARABULUT

 

(29 haziran da kendi isteği ile elendi; hiç altın kazanamadı)

Hatice KARABULUT 25 yaşında ev hanımı. Zor bir insan olduğunu hırslı ve inatlı olduğunu düşünüyor. Hatice hanımın İkra adında bir kızı var. Kocası Mustafa ise askerde.  Hatice gelinler arasında en uzun boylu ve en güzel olanı gibi. Mankeni andıran Hatice’nin ben bir cast ajansından bulunduğunu düşünüyorum.

 

Gelinim Mutfakta Suna Yüceöz

 

(Elendi 8 Haziran)

Yurdanur Yüceöz’ün kaynanasıdır. Uyumlu ılımlı bir insandır. Gelinim Mutfakta yarışmasının sıkı takipçisidir.

 

 Gelinim Mutfakta Yurdanur Yüceöz

 

(Elendi 8 Haziran)

Suna Yüceöz’ün gelinidir. Yurdanur Gelinim Mutfakta yarışmasına oldukça iddialı geldi. Çevresinde yaptığı güzel yemekleri ile tanınan ve yemek yapmayı çok seven gelin Yurdanur’a başarılar diliyoruz. Yurdanur Yüceöz gelinlerin masalarını tek tek gezdi. Yurdanur silik bir karakter değil daha basık bir karakter.

 

 Hüsne Akgün

 

(Elendi 1 Haziran)

Hüsne Akgün deneyimli bir kaynanadır. Aslen Tokat’lıdır. Gelini Cennet’i çok sevmekte ve saygı duymaktadır.

 

Cennet Akgün

 

(Elendi 1 Haziran)

Cennet Akgün Hüsne Akgün’ün çok sevdiği gelinidir. Gelinim Mutfakta yarışmacısı Cennet 23 yıllık evlidir ve memleketi Sivas’tır. Cennet iki çocuk annesidir. Cennetin çocuklarının biri 10 yaşında diğeri de 4 yaşındadır.

 

 Gelinim Mutfakta Elif ÇELİK

 

(Elendi 6 Nisan)

Elif Çelik, 29 yaşında ev hanımı. 7 yıldır evli ve 2 çocuk annesidir. Mutfak en çok olmak iste

 

 Gelinim Mutfakta Gülseren ÇELİK

 

(Elendi 6 Nisan)

Gülseren Çelik, 54 yaşında ev hanımı.

 

Gelinim Mutfakta Necla

 

Elendi (27 Nisan)

Necla hanım tüm kaynanaları gelinin tabaklarını bulmakla suçladı ve ben bu işi açıktan yapacağım dedi ve gelinlerin tepkisi ile karşılaştı.

 

 Gelinim Mutfakta Özlem

 

Elendi(27 Nisan)

Özlem hanım Gelinim Mutfakta yarışmasına çok iddialı başladı. Hatice’yi de açık açık tehdit etti. Seni ben göndereceğim diyen Özlem hanım bakalım ilk haftaya nasıl başlayacak.

 

 Gelinim Mutfakta Müzeyyen Büyükcengiz

 

(Elendi 11 Mayıs)

Müzeyyen Büyükcengiz, Gaziantep doğumludur ve Gülşah Gül’ün kaynanasıdır.

 

 Gelinim Mutfakta Gülşah Gül

 

(Elendi 11 Mayıs)

Gülşah Gül. Siirt doğumlu, ev hanımı ve 17 aylık bir kızı vardır.

 

Emel

 

-5. Hafta Elendi–

Emel Gelinim Mutfakta yarışmasına Ayşegül Güven elendikten sonra 2. hafta yarışmacısı olarak gelmiştir. Kaynanasının ismi ise Güler’dir.

 

Güler

 

-5. hafta Elendi-

Güler hanım Emel’in kaynanasıdır. Güler yüzlü tatlı dilli ve sakin bir bayandır. Gelini Emel’i de kızı gibi sevmektedir ve gelinine sonsuz güvenmektedir.

 

Gelinim Mutfakta Arzu Cihan

 

-Elendi 4. Hafta-

28 yaşında. Bilezikleri almak için geldi. Yalnızca gelinlere değil kaynanalara da yemek yapmayı öğretmeye geldi.

Arzu hanım Saniye hanım gelinidir. Saniye hanım gelinin hem güzel hem ahlaklı hemde çok güzel yemek yaptoğını belirtmekte ve gelinine çok güvenmektedir.

 

Gelinim Mutfakta Saniye Cihan

 

 -Elendi 4. Hafta-

Ordulu 53 Yaşında.  Saniye hanım Karadenizli bir kadın. Tuttuğunu koparan bir tip. Gelinin kendi yetiştirdi.

Gelinim Mutfakta’nın en komik en sempatik kaynanasıdır. Müziklerde oynak el ve bilek hareketleri ile dikkat çekmektedir. Başı kapalı olan kaynana Saniye’dir kendi gibi bir kadın isteyen oğlu da tesettürli bir kız olan Arzu ile evlenmiştir. Saniye gelinine çok güvenmekte birinci olmasına kesin gözü ile bakmaktadır

 

Gelinim Mutfakta Gülen Güven

 

– Elendi 3. hafta

Gelinim Mutfakta kaynanası Gülen Güven Kastamonu’nun Cide ilçesinde doğmuş. 52 yaşında olan Gülen Güven gelinini sadece kendisi eleştirebilir.

 

Ayşegül Güven

 

– Elendi 3. hafta

30 yaşında Yoga ve Plates eğitmeni. 6 yaşında bir kızı var. Kaynanasını idare etmek zorunda kalıyor. Güzel ve bakımlı bir kadın ama rakipleri görüntüsüne aldanmasın

 

Gelinim Mutfakta Keriman Ersan

 

- Elendi 2. hafta

Keriman Ersan 71 yaşında. Gelininin güzel yaptığı yemekleri beğense de; bazen kötü yemek yaptığını ve sofrayı eksik kurduğunu açıkladı.

 

Gelinim Mutfakta Tuğçe Gülben Ersan

 

–Elendi 2. hafta

Tuğçe Gülben Ersan 38 yaşında 5 yaşında kızı var. Web tasarım uzmanı. Çok yemek yapmayan Tuğçe Ersan acemi şansına güveniyor.

 

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör