Bilal Sonses

Şarkıcı, Müzisyen

Doğum
Eğitim
Düzce Üniversitesi

Müzisyen, Şarkıcı. 1989, Fatih / İstanbul doğumlu. Mehmet İhsan Mermerci Anadolu Turizm Otelcilik Lisesini bitirdikten sonra eğitimini Düzce Üniversitesinde sürdürmektedir. Akçakoca’da yer alan okulu nedeniyle güz ve bahar dönemlerinde sahne almaktadır.

Bilal Sonses, 2015 yılında açtığı Youtube kanalı üzerinden kendine ait söz ve bestelerini yayınlayarak yüksek bir popülariteye ulaşmıştır. Youtube kanalı yaklaşık 200.000 üzerinde aboneye ulaşmıştır.

Bilal Sonses’in sözü ve müziği kendisine ait olan İki Kelime, Elin Olamam, Sana Bir Şey Olmasın, Sol Yanım şarkıları ile diğer birçok şarkısı tıklanma rekorları kırmıştır.

İlk olarak ismini evde kaydedip yayınladığı “İki kelime” isimli şarkısıyla duyuran ve sonrasında sosyal medyanın gücünü en iyi şekilde kullanan Bilal Sonses, aynı zamanda 130 milyon izlenmeli 365 bin aboneli bir kanalında sahibi.

Müzikseverlerin uzun zamandır albüm beklentileri içinde oldukları Bilal Sonses, albümle aynı ismi taşıyan “Öpesim Var” isimli şarkısına Cem Kılıç yönetmenliğinde klip çekti. Klibe başarılı oyuncu Ecenur Erik eşlik etti.

 

Albümleri:

 

İkimiz de Bilemedik

Derdime Dermanım Akustik

Yak

Öpesim Var

İki Kelime

 

Popüler Şarkıları:

 

İki Kelime,

Elin Olamam,

Sana Bir Şey Olmasın,

Sol Yanım,

Ansızın,

İçimdeki Sen,

Ev Boş,

Sevda,

Eden Bulur,

Yanarım,

Ziyanı Yok,

Helal Etmiyorum,

Unuttum İşte,

Keskin Bıçak,

Aşk Lütfen Gel,

Zor Bela

 

 

KAYNAKÇA: Bilal Sonses kimdir? (magazinhaberleri.com, konsermerkezi.com, mavifm.com, pinterest.com, 04.05.2019), Bilal Sonses Albümleri (muzikdinle.com.tr, 04.05.2019).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör