Simone Kaslowski

İtalyan asıllı iş adamı, STK Yöneticisi

Doğum
01 Mayıs, 1963
Eğitim
Lycee Pierre Loti İstanbul
Burç

İtalyan asıllı iş adamı, STK yöneticisi, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası Başkanı. 1 Mayıs 1963 yılında İtalya’nın Torino  kentinde doğdu. İlköğrenimini Lycee Pierre Loti İstanbul okulunda 1980 yılında tamamladı.

Amerika’ da ki Clark Worcester Üniversitesinden 1984 yılında mezun olduktan sonra, 1985 yılında Organik Kimya İstanbul’ da Satış bölümünde görevine başladı.

Türkiye’ de ki Tekstil Endüstrisine dayanan Tekstil boyaları satışının gelişiminden sorumluydu. Organik Kimya üretim ürünlerinin ihracat pazarını geliştirmek için temellerini attı.

1989-1992 yılları arasında, %50-50 İtalyan ortaklığı ile tekstil sektörüne dönük nitelikli kimyasallar üreten bir şirketi kurmuş ve yönetmiştir.

1993 yılında Organik Kimya’nın Satış bölümü yöneticisi oldu. Yatırım projelerinde aktif olarak görev aldı. Üretim kapasitesi 3 katına çıkmış ve ERP yazılımı kullanılmaya başlanmıştır.

1995 yılında CEO oldu ve yönetim kurulu üyeliğine geçti. Firmanın büyümesinde liderlik ederek bugün ki durumuna gelmesinde önemli rol üstlendi.

Şu an Organik Kimya’nın Rotterdam / Holanda, Lugano-Balerna / İsviçre, ve İstanbul’ da Avrupa ve Anadolu yakalarında fabrikaları ve büyük ölçekte faaliyet gösteren distribütör faaliyetleri ilaveten devam eden büyük projeleri bulunmaktadır.

Simone Kaslowski, İtalyan Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyesi, İKV (İktisadi ve Kalkınma Vakfı) Yönetim Kurulu Üyesi, Dünya İşadamları Derneği (WPO) ve GİYAD üyesidir.

Simone Kaslowski, TÜSİAD Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası Lideri’dir. 22 Ocak 2015 tarihli TÜSİAD Genel Kurulu itibariyle Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

KAYNAK: Yönetim Kurulu Üyeleri (tusiad.org.tr, 17.02.2017).

 

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör