Mehmet Sait Dalmış

Moda Tasarımcısı, Modacı, İş İnsanı

Eğitim
Makedonya Avrupa Üniversitesi Hukuk Fakültesi

İş adamı, moda tasarımcısı. 2013 senesinde başladığı Makedonya Avrupa Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2017’de mezun oldu. Kosova İlliria Kraliyet Üniversitesinde ceza hukuku alanında yüksek lisans yapmaktadır. Avukatlık yapmayı düşünmeyen Mehmet Sait Dalmış,  sadece okumayı hobi haline getirmiştir. 2000 senesinde oturdukları yer olan Cizre’de Sigorta şirketi yokluğunu fark edip oraya ilk sigorta şirketini getirmiştir. 

Bölgede yetkili olduğu sigorta şirketinde satış başarılarından dolayı Türkiye 2.liği ve defalarca Güney Doğu Anadolu Bölge 1.liği plaketlerini almış; çalışmalarından dolayı birden fazla ödüle değer görülmüştür.

Bunlardan en önemlisi, İngiltere Oxford Sokrates Değerlendirme Kurulu tarafından önceki yıllarda T.C. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Rusya Başbakanı Viktor Chernomyrdin’e layık görülen; İngiltere Oxford Town Hill Saray'ında düzenlenen törenle Wba Liderler Zirvesi Oxford Sokrates Komitesi tarafından alınan kararla, çift dalda en iyi marka, en iyi yönetici ödüllü olan Oxford Sokrates altın ödüllü ve altın madalyasını,  almaya hak kazanmıştır. Oxford Sokrates Liderler Zirvesi’nin katılımcıları, 33 ülkeden iş adamları, bilim adamları, politikacılar, diplomatlar ve akademisyenlerdir. Oxford Sokrates Ödülü, yüksek eğitim ve entelektüel gelişim alanında verilen en prestijli uluslararası ödüllerdendir.

Liseden sonra insanların hal ve hareketleri giyim tarzları dikkatini çeken Mehmet Sait Dalmış, bazı insanların hayatı boyunca bir iki renk elbise giyindiğini, kimilerinin ise kendisinin gibi rengarenk giyindiğini fark ederek psikolojiye merak salmış ve psikoloji okumaya karar vermiştir.

Modaya olan tutkusuyla birçok başarılı işe imza atan Dalmış, ardından da Laleto tekstil atölyesi açarak, üretime devam etti. Hazır giyim sektöründe yurtiçine ve Avrupa’ya bağlı ülkelere satış yapmaktadır.

Yaklaşık iki senedir, çoğu dizilerde gördüğümüz ünlü oyuncuları, Avrupa, İngiliz ve İtalyan ünlü modelleri giydirmektedir.

Özelikle sürrealist olarak modellerini çıkartan Dalmış’ın dikkat ettiği önemli bir konu daha var. Vücudun istenmeyen bölgeleri için teknik hilelerle gerek model olsun, gerekse desen seçimi olsun kusurları kapatmaya çalışıyor. Boyu kısa ise uzun boylu gösterecek, kilolu ise zayıf gösterecek tasarımlar yapmaya gayret etmektedir. Hedefi dünyaca tanınan marka olmak ve ünlü markaların arasında bayrağını sallandırmak.

Mehmet Sait Dalmış Moda alanında ‘Kalite ve İş Prestiji Avrupa Altın Ödülü'nü de alarak markasını dünya genelinde bir kez daha tescillemiş oldu.

Boş zamanlarında hobi olarak modern sürrealist alanda yağlı boya tabloları yapmaktadır.

30’a yakın profesyonel yağlı boya çalışması yapmıştır. Bilinçaltını tablolara yansıttığını belirtmektedir.

Dalmış, uzun yıllar inşaat sektöründe de faaliyet göstermiştir. Kent Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi, Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Limited Şirketi ve Dalmis Tekstil Sanayi Sağlık Turizm Eğitim Danışmanlık İnşaat İthalat İhracat Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu ve Müdürler Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

KAYNAK: Mehmet Sait Dalmış (Bilgi teyidi, 19.01.2019).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör