Neslihan Yargıcı

Modacı, Oyuncu

Doğum
12 Aralık, 1952
Eğitim
Saint Benoit Fransız Lisesi
Burç
Diğer İsimler
Gerçek adı: Eyyübe Zeynep Neslihan Yargıcı

Modacı, oyuncu. 12 Aralık 1952,  Üsküdar / İstanbul doğumlu. Gerçek adı: Eyyübe Zeynep Neslihan Yargıcı. Liseyi Saint Benoit Fransız Lisesi’nde okudu. Üniversite eğitimini Paris’te aldı. Burada ilk kişisel defilesini de yaptı. Türkiye’de moda anlamında bir döneme damgasını vurdu. Beni Baştan Yarat adlı programı yaptı Türkiye’de siyahlı kadın olarak bilinir. 1996 yılında modayı bıraktı.  Film ve dizilerde de yer aldı. Kapıları Açmak, Varsayalım İsmail dizilerinde konuk oyuncu olarak yer aldı. Eyvah Eski Kocam dizisinde Figen karakterini oynadı. En son bazı showlarda yer aldı. Bunlar arasında İşte benim Stilim ve Buzda Dans vardır. Jüri üyesi olarak katıldığı bu programlarda ne kadar sevildiğini hatırlattı.

2006 yılında İstanbul’da yapılan Best Model of The World Yarışmasında Deniz Akkaya, Güzide Duran, Şenay Akay ve Tuğçe Güder ile Jüri heyetinde bulunan Neslihan Yargıcı, 2011 yılında Medyapım’ın TNT için hazırlıklarını sürdürdüğü sunuculuğunu Gül Gölge’nin yapacağı “Buzda Dans” yarışmasına da katıldı.

 

Rol Aldığı Diziler:

 

2005 - Kapıları Açmak (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)

2003 - Eyvah Eski Kocam (Figen) (TV Dizisi)

1991 - Varsayalım İsmail (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)

 

KAYNAKÇA: Neslihan Yargıcı kısa biyografisi (karar.com, 05.01.2019), Neslihan Yargıcı kimdir? (ne oldu.com, 05.01.2019), Neslihan Yargıcı (sinematurk.com, 05.01.2019).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör