Ekin Uzunlar

Şarkıcı, Kemençe Sanatçısı, Müzisyen

Doğum
21 Ağustos, 1991
Eğitim
Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü
Burç

Müzisyen, şarkıcı, kemençe ustası. Namı: Sihirli Parmaklar, The King in the North. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü mezunudur. 21 Ağustos 1991 tarihinde Trabzon Çaykaralı bir ailenin çocuğu olarak İstanbul'da dünyaya geldi. Baba tarafından aslen Arnavut kökenli olup annesi Trabzon Çaykaralıdır.

7 yaşında iki tahtayı birbirine sürterek başlamış olduğu sanat hayatına dayısının desteğiyle resmiyet kazandırarak 8 yaşından itibaren kemençe çalmaya başlamıştır. Günümüz Karadeniz otantik müziğiyle batı müziğini sentezleyerek kendi tarzını ortaya koymuştur.

Kat ettiği bu yolda ona en büyük desteği veren, renkli kişiliği, mizahi anlayışı ve sahne performansıyla birlikte yine kendisi olup kemençeyi de kendi kendine öğrenmiştir.

Teona isimli Karadeniz grubunda bir süre kemençe sanatçısı olarak çalışmış; Apolas Lermi, Resul Dindar gibi Karadeniz’in önde gelen sanatçılarıyla aynı sahneyi paylaşmıştır.

Kemençeyle sergilediği Jazz performansı, Mustafa Ceceli, Sinan Akçıl gibi isimlerin şarkılarında çaldığı kemençeyle sınırları zorlamaya devam etmektedir.

 

Bazı Şarkıları:

 

Son Bir Kez - 2018

Hediye - 2017

Duy Sesimi – 2016

 

KAYNAK: Kemençe ustası Ekin Uzunlar kimdir? (sabah.com.tr, 05.01.2018). 

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör