Erkut Soyak

İş İnsanı

Doğum
Eğitim
Miami Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü

İş adamı, SOYAK Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı. 1962 yılında İstanbul’da doğdu. 1985 yılında Miami Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. İş hayatına, üniversiteden 1985 yılında mezuniyetini takiben Soyak grup şirketlerinden Soyak İnşaat ve Ticaret A.Ş.’de şantiye mühendisi olarak başladı. Zaman içinde yine aynı şirkette sırasıyla; planlama mühendisliği, planlama müdürlüğü, şantiye müdürlükleri, genel müdür yardımcılığı ve sonunda da uzun süre Soyak İnşaat ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüttü.

Erkut Soyak, Soyak İnşaat ve Ticaret A.Ş.’de çalıştığı süre içinde yurt içinde ve yurt dışında birçok projede faaliyet gösterdi.1995 yılında Soyak Holding bünyesinde ‘’İnşaat Grup Başkanlığı’’ görevine başladı ve 1998 senesinde Soyak Holding Başkanlığına (CEO) geldi.

Erkut Soyak, 2007 senesinden bu yana Soyak Holding Yönetim Kurulu Başkanıdır. TÜSİAD, YPO (Young President’s Organization),TABA(Turkish American Business Association), Endeavor, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü gibi derneklere üye olan Erkut Soyak, 2 çocuk babasıdır.

Aynı zamanda hayırsever bir iş adamı olan Erkut Soyak, Ümraniye’de yaptırdığı ve kendi adını verdiği Erkut Soyak Anadoluı Lisesi eğitime devam etmektedir.

KAYNAK: Erkut Soyak (endeavor.org.tr, erişim 04.11.2018).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör