Şebnem Kısaparmak

Besteci, Şarkı Sözü Yazarı, Müzisyen, Şair

Doğum
Eğitim
Hacettepe Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü

Müzisyen, şair, besteci, şarkı sözü yazarı. 1969, Ankara doğumlu. Müzisyen Fatih Kısaparmak eşidir. Hacettepe Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü mezunu. Lise yıllarında TRT Ankara Radyosu TSM Gençlik Korosunda dönemin usta isimlerinden nazariyat, solfej, icra dersleri aldı. Buradaki müzik eğitimi ile HÜ İktisat Fakültesindeki öğrenimine devam ederken TRT’nin açtığı spikerlik sınavını kazandı (1988).

TRT’de Kurum içi eğitim ve sınavlar sonucunda kadrolu spiker olarak TRT’de çalışmaya başladı (1989). TRT Dış Yayınlar Dairesi Türkiye’nin Sesi Radyosunda, TRT Haber Dairesi Başkanlığında görev yaptı.

Evliliğinin ardından TRT’den ve Ankara’dan ayrıldı. Eşinin kasetlerine şarkı sözü yazmaya ve beste yapmaya başladı. Kanal 6 (1992) ve Kanal 7 Televizyonunda (1998) haber spikeri olarak çalıştı. Sunuculuk yaptığı yıllarda çeşitli kurum ve kuruluşlarca ödüle layık görüldü.

 

Albümleri:

 

Bir Şiir’di Yokluğun (2001), Yıldız Gibi, Hüzzam Sevda (2003).

 

Popüler Şarkıları:

 

Gurbet Gelini

Seni Seviyorum

Bu Bayram Da Gelemedim Anne

Asker Mektubu

Keşkeleri Çıkardım Hayatımdan

Kal Biraz Daha

Yıldız Gibi

Ben Almancı Değilim

Hayat Bana Yalan Söyledi

Devran Böyle Giderse

 

Şiir Kitapları:

 

Keşkeleri Çıkardım Hayatımdan (2003).

 

KAYNAKÇA: Şebnem Kısaparmak / Keşkeleri Çıkardım Hayatımdan (2003), İhsan Işık / Resimli ve Metin Örnekli Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi (2006, 2007), Şebnem Kısaparmak Albümleri (muzikdinle.tv.tr, 20.03.2019).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör