Lale Karabıyık

Genel Başkan Yardımcısı, İktisat Profesörü, Araştırmacı Yazar, Milletvekili, Akademisyen, Siyasetçi

Doğum
22 Ağustos, 1965
Eğitim
Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü
Burç

Akademisyen, araştırmacı yazar, finans profesörü, siyasetçi, milletvekili, CHP Genel Başkan Yardımcısı. 22 Ağustos 1965'te Bilecik'te doğdu. Baba adı Erdoğan, anne adı Gülten'dir. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. 1999 yılında doçent unvanını aldı. 2005 yılında Uludağ Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü Finans Anabilim Dalına Profesör olarak atandı.

8 ders ve araştırma kitabı, ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış 39 makalesi, ulusal ve uluslararası sempozyumlarda sunulmuş 7 tebliği ve araştırma ödülleri bulunmaktadır. Çeşitli basın ve yayın organlarında ekonomi ve piyasa değerlendirmeleriyle yer aldı. Akademik görevlerinin yanı sıra UÜ İİBF Dekan Yardımcılığı, UÜ ÖYP Koordinatörlüğü, UÜ Senato Üyeliği, UÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü ve Üniversiteler Ortak Lisansüstü Programlar Koordinatörlüğü gibi çeşitli idari görevlerde de bulundu. İyi düzeyde İngilizce bilen Karabıyık, evli ve 1 çocuk annesidir.

10 Ağustos 2018 günü CHP'de yeni Merkez Yürütme Kurulu belli oldu. Kadın Politikaları genel başkan yardımcılığına Lale Karabıyık getirildi. 

KAYNAK: Lale Karabıyık (tbmm.gov.tr, 10 Ağustos 2018), CHP'de yeni Merkez Yürütme Kurulu belli oldu (cumhuriyet.com.tr, 10 Ağustos 2018).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör