Andrey Rudensky

Rus Oyuncu

Doğum
26 Ocak, 1959
Burç

Rus tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. 26 Ocak 1959, Rusya doğumlu. Asker bir babanın çocuğu olan Andrey Rudensky, mimarlık eğitiminin ardından sanat hayatına tiyatro ile başladı. Ülkesinde birçok filmde rol almıştır.

İlk sinema deneyimini 26 yaşında Klim Samgin Hayatı isimli film ile gerçekleştirdi. Her zaman Tolstoy ve Dostoyevski gibi Rus tarihinin en ünlü yazarlarının karakterlerini oynamak istediğini belirten Andrey Rudensky, üç kez evlenmiş ve boşanmıştır.

Türkiye’de ise 2018 yılında Star Tv ekranlarında yayımlanan Kalbimin Sultanı isimli dizide rol alan Rudensky Andrey, bu dizde Pötr karakterini canlandırdı. Dizideki Anna’nın babası Pötr, İstanbul’daki Rus sefarethanesinde kâtiplik yapan müzmin bir insandır. İyi niyetli, büyük gönüllü, herkese yardımcı olan, çalışkan biridir.

Pötr, Anna’nın eğitimi için her şeyi yapmış, onu üniversitelere bile göndermiş, hiçbir masraftan kaçınmadan kızını annesi gibi erdemli, bilgili biri haline getirmiştir. Beraberce sefarathanede çalışır, evlerine dönüp huzur içinde yaşarlarken Anna ani bir kararla sarayda çalışacağını söylemiştir. Pötr, kızına saygı duyduğundan karşı çıkmamıştır, tek dileği onun mutlu olmasıdır

KAYNAKÇA: Rudensky Andrey (ntv.com.tr, 13.06.2018), Rudensky Andrey (startv.com.tr, 13.06.2018), Rudensky Andrey (sinematurk.com, 13.06.2018), Rudensky Andrey (diziler.com, 13.06.2018).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör