Serdar Bilgili

Spor Yöneticisi, STK Yöneticisi, Fotoğraf Sanatçısı, İş İnsanı

Doğum
Eğitim
Redlands Üniversitesi (ABD)

İş adamı, STK yöneticisi, Beşiktaş Spor Kulübü eski Başkanı, fotoğraf sanatçısı, sporcu.  1963, İstanbul doğumlu. Aslen Kahramanmaraşlıdır. İstanbul Florya'da mobilya üretip satan bir ailenin çocuğu olarak 1963 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlköğrenimini Ataköy İlkokulunda, orta ve lise öğrenimlerini ise Robert Kolej'inde tamamladı. Yüksek öğrenimi için Amerika Birleşik Devletleri'ne giden Serdar Bilgili, Redlands Üniversitesi'nde İşletme dalında eğitim gördü. ABD'deki eğitimini tamamladıktan sonra, 1983 yılında Viyana'da Birleşmiş Milletlerde bir sene staj yaptı. 1984 yılında Türkiye'ye dönüp iş hayatına atılan Serdar Bilgili'nin hali hazırda tekstil, inşaat ve turizm alanlarında faaliyet gösteren şirketleri bulunmaktadır.

Aktif olarak fotoğrafçılıkla ilgilenen Serdar Bilgili, bugüne kadar ABD'de iki, Türkiye'de iki olmak üzere toplam dört fotoğraf sergisi açtı. Lise döneminde aktif olarak voleybol oynayan Serdar Bilgili şimdi ise boş zamanlarında tenis ve tae-bo sporlarını yapmaktadır.  Serdar Bilgili'nin Beşiktaş'taki yöneticilik kariyeri ise 1992 yılında Beşiktaş Yönetim Kurulu'na seçilmesiyle başladı.

1992-1998 yılları arasında aralıksız olarak Süleyman Seba başkanlığındaki Beşiktaş Yönetim Kurullarında görev alan Serdar Bilgili, bu süre zarfında Genel Sekreterlik ve Basın Sözcülüğü görevlerinde bulundu. 26 Mart 2000’de yapılan seçimlerde Beşiktaş Başkanı seçildi ve Nevio Scala'yı getirmiştir.

31 Mart 2002 günü rekor sayıda üyenin oy kullandığı seçimde Serdar Bilgili Beşiktaş Jimnastik Kulübü başkanlığına seçildi. Serdar Bilgili 7.363 geçerli oyun 4.078'ini aldı. Süper Lig 2003-04 sezonunu ikinci yarısında 15 puan kaybeden Beşiktaş, şampiyonluğu’da kaybedince, yaşanan olumsuz olaylar ve taraftar baskısı nedeniyle Serdar Bilgili, 2004'te görevinden istifa etti.

Serdar Bilgili, 14 Şubat 2015 tarihinde Strar Tv ana haber sunucusu Nazlı Çelik’le Madrid'de evlendi, bu evlilik 6 ay sonra boşanmayla sonuçlandı. Çift daha sonra yeniden bir araya gelmediyse de bu deneme de başarılı olamadı.

KAYNAK: Serdar Bilgili Kimdir? - Nazlı Çelik ve Serdar Bilgili ayrıldı (turkiyegazetesi.com.tr, 17 Şubat 2017).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör