Esra Ezmeci

Halkla İlişkiler Uzmanı, Psikolog, Yazar

Doğum
01 Ağustos, 1986
Eğitim
Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Burç

Uzman Klinik Psikolog, Yazar. 1 Ağustos 1986, İstanbul doğumludur. İstanbul Haliç Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nü birincilikle tamamladı. İstanbul Haliç Üniversitesi’nde klinik psikoloji üzerine yüksek lisans yaptıktan sonra adli bilimler doktorasına geçiş yaptı. Halen adli bilimler doktora eğitimine devam etmektir.

İstanbul Çapa Devlet Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nde stajını tamamlayan Esra Ezmeci, uzun yıllar İstanbul Zeytinburnu Balıklı Rum Hastanesi’nde uzman klinik psikolog olarak görev yapmıştır. Şu an İstanbul Etiler de TERAPİ EVRENİ adlı kendi terapi merkezinde psikologluk yapmaktadır.

Bağımlılık tedavisi, aile/ilişki/evlilik danışmanlığı, ergen psikolojisi, bireysel danışmanlık üzerine çeşitli konularda danışmanlık ve tedavi çalışmaları yürütmektedir. Kendi geliştirdiği geçmiş temizleme terapisi ile oldukça başarı almıştır. Çok sayıda televizyon kanalında programlar hazırlayıp sunmuş ve çeşitli mecralarda psikoloji üzerine yazılar yazmıştır.

Yazarın Destek Yayınları’ndan çıkmış 3 kitabı bulunmaktadır. Kitapları çok satanlarda ilk sıralardadır.

2005 yılında Dalmaz Center’in sahibi Mehmet Dalmaz’ın oğlu Tutku Dalmaz ile evlenmiş, ancak 2015 yılında boşanmışlardır. Esra Ezmeci’nın bir oğlu vardır.

 

Kitapları:

 

Süt Lekesi (2018)

Düştüğünde Kalkarsan Hayat Güzeldir (2019)

Kararı Ben Veririm: İlişkisini Yöneten Hayatını Yönetir (2020)

 

KAYNAKÇA: Yaşamdan Hikayeler programındaki psikolog Esra Ezmeci kimdir! gazetemistanbul.com, 21 Ağustos 2017),  Star TV'deki Olay Yeri programının psikoloğu Esra Ezmeci kimdir (gazete.damga.com, 22 Aralık 2017), Bilgi güncelleme (13.08.2020).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör