Nejat Uygur (Torun)

Oyuncu

Doğum
01 Ocak, 1995
Eğitim
TED İstanbul Koleji
Burç

Sinema ve dizi oyuncusu. Uygur ailesinin geleneğini sürdürüp, oyunculuğa yoğunlaşarak kariyerini bu doğrultuda şekillendiren Nejat Uygur, 1 Ocak 1995’te İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Tiyatrocu Behzat Uygur'un oğlu, rahmetli komedi ustası Nejat Uygur'un torunu olan Nejat Uygur, aile geleneğini sürdürerek, komedi oyunculuğu üzerine yoğunlaşmış ve ilk olarak çektiği Vine videoları ile tanınarak sosyal medyada fenomen haline gelmiştir.

Nejat Uygur TED İstanbul Koleji'ni bitirdikten sonra üniversite eğitimi almak istememiş ve oyuncu olarak yoluna devam etmek istediğini belirtmiştir. Bizim Hikaye dizisinde Hikmet rolü ile hayran kitlesini her geçen gün daha da arttırmaktadır.

Hikmet lise öğrencisidir. İçe kapalı, duygulu ve utangaç bir çocuktur. Okuldan arta kalan zamanlarında markette çalışıp eve katkı sağlar. Annesine en çok benzeyen o olduğu için Babalarının hiddetinden nasibini en çok o alır ve sürekli onun sataşmalarına maruz kalır.

Market sahibinin genç karısı Esra’ya aşıktır. Bu aşkın platonik mi kalacağı yoksa Hikmet’in harekete mi geçeceği belirsizdir. Kendine güvenmez, fiziki görünümünü beğenmez, içine kapalı ve sessizdir.

 

Rol Aldığı Dizi:

 

Bizim Hikaye (Hikmet, 2017)

 

Rol Aldığı Film:

 

Kaçma Birader (Eren, 2016)

 

KAYNAKÇA: Nejat Uygur (foxtv.com.tr, 18.04.2018), Nejat Uygur (sinematurk.com, 18.04.2018), Nejat Uygur (diziler.com, 18.04.2018), Nejat Uygur (beyazperde.com, 18.04.2018).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör