Sinan Eroğlu

Oyuncu

Doğum
01 Ocak, 1987
Burç

Dizi oyuncusu. 1 Ocak 1987, Amsterdam / Hollanda doğumlu. Uzun yıllar yurt dışında bir çok projede yer almıştır. Sinan Eroğlu ile futbolcu Donk çocukluk arkadaşıdır. Türkiye’de de sanat alanında var olmak istiyen yakışıklı oyuncunun Yılmaz Güney hayranıdır.

Hollanda’da 25 yıldır oynayan, ‘İyi günler, kötü günler’ adlı bir dizide rol almıştır. Daha sonra ‘Kız kardeşler’ adlı ve Polisiye dizilerde görev almıştır. West Side Story müzikali, Romeo Juliet, Napolyon oyunlarında oynamıştır.

Rotterdam Kısa Film Festivali’nde “İyi günler kötü günler” adlı dizideki performansı ile “En iyi erkek oyuncu” ödülünü almıştır.

Şimdiye dek 2 dizide rol alan Sinan Eroğlu, Yasak Elma dizisinde Hakan Kurtuluş karakterini canlandırdı. Dizide, Alihan’ın en eski arkadaşıdır. Alihan’ı en iyi tanıyanlardan biri de odur. Güvenilir ve dürüsttür. Alihan’ı gerçekten çok sever. Hakan’ın babası hastalandığında Alihan maddi manevi çok destek olmuştur. Vefalı bir dosttur.

 

Ajans: Nimet Atasoy Management

 

Rol Aldığı Diziler:

 

Yasak Elma (Hakan Kurtuluş, 2018)

Evli ve Öfkeli (2015)

 

KAYNAKÇA: Sinan Eroğlu (foxtv.com.tr, 19.03.2018), Sinan Eroğlu (sinematurk.com, 19.03.2018), Sinan Eroğlu (diziler.com, 19.03.2018)Sinan Eroğlu (nimetatasoy.com, 19.03.2018).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör