Warning: pg_query(): Query failed: ERROR: could not extend file "base/19886/898852": No space left on device HINT: Check free disk space. in /var/www/biyografya.com/public_html/_sys/classes/db.php on line 61

Warning: pg_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /var/www/biyografya.com/public_html/_sys/classes/db.php on line 62
Andrey Stan - Biyografya

Andrey Stan

Dizi Oyuncusu, Manken, Oyuncu

Doğum
24 Ekim, 1986
Burç
Diğer İsimler
Andrey Polyanin Stan

Rus kökenli dizi oyuncusu, manken. Tam adı: Andrey Polyanin Stan kimdir, 24 Ekim 1986 tarihinde Rusya'da dünyaya geldi. Ailesi emekli olduktan sonra İstanbul'a göç ettiler.  İstanbul'da tekstil ile uğraşmaya başladıktan sonra modellik yapmaya başladı.

Şahika Tekand'dan oyunculuk eğitimi alan Andrey Polyanin Stan, 2014 yılında yayınlanan "Kırımlı" adlı filmde Yüzbaşı karakterini canlandırdı. 2015 yılında ATV ekranlarında yayınlanan "Elin Oğlu" isimli programa katılarak tanındı.

Mankenlik de yapan Andrey Stan, 2015 yılında Mercedes-Benz Fashion'da podyuma çıkarak Les Benjamin'in koleksiyonunu sergiledi.

Andrey Stan, Kalk Gidelim dizisinde Veli Demir karakterini canlandırdı. Dizide 25 yaşlarında, yurt dışında büyümüş bir Türk vatandaşıdır. Duru’nun basketbolcu sevgilisi... Zamanında garson olan babası Ali Demir, İstanbul’da çalışırken, Rus vatandaşı olan annesiyle tanışmış, evlenmişler ve Veli Demir dünyaya gelmiştir. İsmi, annesi ve babasının ortak rızası ile seçilmiş gibi görünse de, annesi oğlunun isminin ‘Viladimir’ olmasını istemiş ancak baba içine sinmediği için nüfusta çocuğun ismini ‘Veli Demir’ olarak yazdırmıştır..

 

Rol Aldığı Film ve Diziler:

 

Kalk Gidelim (TV Dizisi, Veli Demir, 2017)

Kırımlı (Sinema filmi, Yüzbaşı, 2014)

 

KAYNAKÇA: Andrey Stan (trt1.com.tr, 04.03.2018), Andrey Stan (sozcu.com.tr, 04.03.2018), Andrey Stan (diziler.com, 04.03.2018).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/session) in Unknown on line 0