Tuğçe Baltalı

Oyuncu

Doğum

Dizi oyuncusu. 1993, İstanbul doğumlu. İzmir'de bulunan Tunay menajerliğe bağlı çalışan oyuncular arasındadır. Sinema ve Tiyatro sahnesinde de rolleri bulunan Tuğçe Baltalı, ekranların sevilen TV dizilerinde de boy göstermiştir.

Tuğçe Baltalı, Fi dizisinde Büşra Develi'nin canlandırdığı Bilge karakterinin, ilk sezonda birlikte olduğu Murat karakterinin sevgilisi Melis rolü ile izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Hatta Bilge ve Murat'ı aynı evde yakalaması sonucu sinir krizi geçiren bir genç kız rolünü canlandıran Tuğçe Baltalı, dizinin ilk sezonunda rol alarak dikkat çeken bir isim olmuştur.

Tuğçe Baltalı, Kanal D'de yayınlanmış olan ancak ekranlara beklenenden erken veda eden "Sevda'nın Bahçesi" adlı dizide de Emre Kınay, Sibel Can gibi isimlerle birlikte rol almış ve Ceyda karakterini canlandırmıştır.

Tuğçe Baltalı, Hıçkırık dizisinde Hayat Çelik karakterini canlandırmaktadır. Gonca’nın aklı başında, sorumluluk sahibi olan ablasıdır. Kardeşine sahip çıkmaya çalışırken, kendisini hiç ummadığı bir hikayenin orta yerinde bulacaktır.

 

Rol Aldığı Diziler:

 

Hıçkırık (Hayat Çelik, TV Dizisi, 2018)

Kertenkele (Melahat)

Fi (Bilge, TV Dizisi)

Sevdanın Bahçesi (TV Dizisi, Ceyda)

 

KAYNAKÇA: Tuğçe Baltalı (kanald.com.tr, 14.02.2018), Sezgi Sena Akay (sinematurk.com, 14.02.2018), Sezgi Sena Akay (dizioyunculari.com, 14.02.2018), Sezgi Sena Akay (diziler.com, 14.02.2018).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör