Semih Samyürek

Yayıncı, Yazar

Doğum
26 Mayıs, 1991
Eğitim
Uludağ Üniversitesi
Burç

Yazar, yayıncı. İşçi bir baba ve ev hanımı olan annesinin ikinci çocuğu olarak 26 Mayıs 1991’de Kırklareli’nde dünyaya geldi. Kocasinan İlköğretim Okulu, Kocasinan İlköğretim Okulu, Lüleburgaz Anadolu Lisesi, Uludağ Üniversitesi mezunu.

Üniversiteye kadar olan eğitim hayatını Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde geçirmiş, lise çağlarından itibaren yazın hayatına ilgi duymaya başlayan yazar, o dönem çeşitli gençlik dergilerinde yazılarıyla yer bulmuştur.

Bursa'da, Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde okuyan yazar, halen genel yayın yönetmeni olarak başında bulunduğu Koza Düşünce Dergisi’ni arkadaşlarıyla birlikte bu şehirde hayata geçirmiştir.

Üniversitede okurken, Bursa’da bir sahaf kafe açan ve iki yıl boyunca işleten yazar, ardından memleketi olan Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde taşınmıştır. Hayatını hala Kadirli’de sürdüren yazar, düşünce ve edebiyat alanındaki yazılarına devam etmektedir.

İlk yazısı 2013 yılında, kurucusu olduğu Koza Düşünce Dergisinde yer aldı. Sonraki ürünleri zaman zaman İştiraki Dergisi, Koza Düşünce Dergisi ile Birgün, Cumhuriyet gibi çeşitli ulusal gazetelerde yayımlanmaktadır.

KAYNAK: Semih Samyürek (Bilgi teyidi, Ocak 2018).        

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör