Neslihan Yalman

Editör, Yazar, Şair

Doğum
07 Aralık, 1982
Eğitim
Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Ana Sanat Dalı Dramatik Yazarlık Bölümü'
Burç

Şair ve yazar, editör/redaktör, metin yazarı. 7 Aralık 1982, Ankara doğumlu. Akdeniz Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde bir yıl eğitim aldı. Ardından, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Ana Sanat Dalı Dramatik Yazarlık Bölümü'nü birincilikle bitirdi. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Halkbilimi Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans yaptı. “10. Köy: Teyatora” isimli senaryosu 2012 yılında filme çekildi.

Editör/redaktör, metin yazarı olarak serbest şekilde çalıştı. 'Haber3.com' adlı haber sitesinde köşe yazarlığı yaptı. ‘Aykırı Akademi’ adlı haber-sanat sitesinde yazarlığını sürdürüyor.

Neslihan Yalman, halen Boyoz Akademi’de yazarlık ve sanat dersleri vermekte. Editörlük/redaktörlük, metin yazarlığı da yapmaktadır.

Yalman’ın şiir ve yazıları Acemi, Ada, Afrodisyas Sanat, Akatalpa, Akşamüstüsaatbeş, Amanos Edebiyat, Aşkın (e) Hali, Berfin Bahar, Deliler Teknesi, Ekin Sanat, Eliz Edebiyat, Gard, İle, Kasaba Sanat, Kıyıdili, Kurşun Kalem, Lacivert, Mor Taka,  Öteki-siz, Rabarda, Rüzgâr, Şiirden, Şiiri Özlüyorum, Varlık, Yasakmeyve, Zalifre Yazıları  vb. gibi dergi ve fanzinlerde yayımlandı.

ESERLERİ:

Şiir: İncinme Halleri (2013), Am’a’Erkil (2014), Tunç Gammaz (2015).

Deneme: Türkiye: Ne Yaşanabilir Ne Terk Edilebilir (2013).

KAYNAK: Neslihan Yalman (sukrukirkagac.blogspot.com.tr, 12.01.2018).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör