Ömür Erdoğan

Fotoğraf Sanatçısı, Sporcu, Şair

Doğum
Eğitim
Sakarya Üniversitesi Mekatronik Bölümü

Şair, fotoğraf sanatçısı, sporcu. 1974, Rize doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Rize'de tamamladı. Torna tesviye bölümünden mezun oldu.. 1987 Rize Hamidiye'de başladığı futbol hayatına 13 yıl boyunca amatör ve profesyonel olarak çeşitli şehir kulüplerinde devam etti.

1998 yılında yerleşmeye kadar verdiği İstanbul'da özel sektörde bir firmada çalışmakta olan Ömür Erdoğan, Sakarya Üniversitesi Mekatronik Bölümü'nde eğitimine devam etmektedir. 2002 yılında beri profesyonel olarak fotoğraf çekmektedir. "Çocuklar Çiçektir" adlı kişisel sergisinin yanı sıra, fotoğrafları çeşitli karma sergilerde de yer almıştır. Halen çalışmalarını sürdürmektedir.

Lise yıllarında amatörce yazmaya başladığı şiirlerini 2006 yılında "Yelkovan Kuşu" adlı kitabında topladı. İkinci kitabının hazırlıkları devam etmektedir. F.G. kurucusu olan ömür Erdoğan, aynı zamanda birçok vakıfla birlikte sosyal sorumluluk projelerinde görev almaktadır. ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) ve TURMEPA (Deniz Temiz Derneği) üyesidir. Kanser Vakfı için bütün ülkede sergiler açan sanatçı, Fotoğraf Vakfı kurucusudur.

KAYNAK: Ömür Erdoğan Bilgi Teyidi (Ekim 2017).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör