Osman Develioğlu

Kamu Yöneticisi, Belediye Başkanı

Doğum
Eğitim
Boğaziçi Üniversitesi

Kamu yöneticisi, İstanbul Bahçelievler Belediye Başkanı. 1956 yılında İstanbul'un Kadırga semtinde doğdu. Aslen Kayserilidir. 1979 yılından beri ambalaj sanayiinde faaliyet göstermektedir. Kadırga İlkokulu ve İstanbul İmam Hatip Okulu’nun ardından yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. Ayrıca, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini de tamamladı. 1995-1999 seçimlerinde 3'üncü bölge milletvekili adaylığı, ilçe başkanlığı ve il yönetim kurulu üyeliğinde bulundu.

1970 yılından beri sosyal aktivitelerin içinde yer alan Osman Develioğlu, pek çok sivil toplum örgütünde yönetici olarak görev yaptı. MÜSİAD, BASİAD, Birlik Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Hamidiye Vakfı, Milli Türk Talebe Birliği,  ÖNDER ve İstanbul Oluklu Mukavvacılar Derneği yönetim kurullarında yer alırken, sanayici ve iş adamı kimliğiyle İstanbul Sanayi Odası Meslek Komitesi'nde başkan yardımcısı olarak görev yaptı.

AK Parti kuruluş çalışmalarında bulundu. İstanbul Parti içi Demokrasi Hakem Kurulu Başkanlığı yaptı.

Belediye Başkanlığı görevine üç kez seçildiği 2004, 2009 ve 2014 yıllarından günümüze, bilgi, birikim ve tecrübesi ile Bahçelievler'e hizmet sunmaya devam eden Osman Develioğlu, evli ve dört çocuk babasıdır.

KAYNAK: Osman Develioğlu  - Belediye Başkanı (bahcelievler.istanbul, 18.10.2016), Başkan'ın Özgeçmişi (osmandevelioglu.net, 18.10.2016).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör