Tahire Demircan

Televizyon Programı Sunucusu, Gazeteci

Doğum
-
Eğitim
Golden Gate Üniversitesi

Gazeteci, tv programı sunucusu. İstanbul doğumlu. Lise öğrenimini Saint Benoit’da, üniversite öğrenimini ise Golden Gate Üniversitesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimine devam ederken; Milliyet Gazetesi’nin Kaliforniya muhabirliği görevini üstlendi.

"Aşk Gemisi" dizisinde yönetmen tercüman olarak görev yaptı. 1994 yılında ‘Karanlık Sular’ filminde Kutluğ Ataman ile beraber çalıştı Demircan, 1989’dan bu yana Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın kokartlı İngilizce- Fransızca rehberidir. 

2004’ten bu yana CNN TÜRK’te "Işıltılar" programını hazırlamakta ve sunmaktadır. "Işıltılar"da spor, sanat, siyaset ve iş dünyasının zirvedeki isimleri; hayatlarını, başarılarını, bilinmeyen yönlerini, hayatlarındaki dönüm noktalarını ve gelecek planlarını Demircan'a anlatıyor.

Hobileri; seyahat etmek, sinema ve yelken olan Demircan, bugüne kadar Amerika Birleşik Devleti'nin 30'dan fazla eyaletini araba ile gezdi.

KAYNAK: Medyanın Ünlü Sosyetikleri Kimler?.. İşte Sosyeteden Tv'ye Transfer Olan İsimler!.. Tahire Demircan (medyaradar.com, 02.02.2009), Tahire Demircan (cnnturk.com.tr, 06.10.2016).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör