Yiğit Bulut

Televizyon Programı Sunucusu, Bankacı, Gazeteci

Doğum
Eğitim
Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü

Finans analisti, bankacı, köşe yazarı, gazeteci, TV sunucusu, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı. 1972 yılında Edirne'nin Keşan ilçesinde doğdu. Babası Adalet Partisi'nden 1977 yılında Edirne milletvekili seçilen Mustafa Bulut'tur. Orta eğitimini Galatasaray Lisesinde tamamladı ve Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümünden mezun oldu. Paris'teki Sorbonne Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı.

Kanal 6, Kanal E, CNN Türk'te ekonomi yorumculuğu; Radikal, Vatan, Referans Star gazetelerinde köşe yazarlığı; CNN Türk'te Parametre ve Finans Analiz programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. Doğuş Üniversitesi'nde bir dönem öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

2009'da Habertürk TV'de "Sansürsüz" adlı tartışma programını başlattı. 2010'da getirildiği Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevine, 3 Ocak 2012 tarihinde Ciner Medya Grubu tarafından son verildi.Aynı zamanda Gazete Habertürk'teki köşesinde çıkan yazıları da sona ermiş oldu. Bir süre sonra Star Medya Grubu ile anlaştı ve 1 yılı aşkın bir süre 24 TV Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdüren Yiğit Bulut, 13 Temmuz 2013 tarihinde Başbakanlık Başdanışmanlığına, 30 Ağustos 2014 tarihinde ise Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirildi.

İngilizce ve Fransızca bilen Yiğit Bulut, Aydın Doğan'ın bacanağı olan eski bakanlardan Namık Kemal Zeybek'in kızı, Kanal D spikerlerinden Şule Zeybek ile 2 Şubat 2000 tarihinde evlendi, 2010 yılında boşandı. Ahmet (d. 2007) adında bir çocukları vardır.

KAYNAKÇA: Yiğit Bulut kimdir? (ensonhaber.net, 18.06.2013), Yiğit Bulut kimdir? (sabah.com.tr, erişim 5 Eylül 2014), Yiğit Bulut (sendeyim.net, 13 Mart 2016).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör