Leyla Tuğutlu

Türkiye Güzeli, Manken, Oyuncu

Doğum
29 Ekim, 1989
Eğitim
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı
Burç
Diğer İsimler
Leyla Lydia Tuğutlu

Model, dizi film oyuncusu, Türkiye güzeli. 29 Ekim 1989, Berlin / Almanya doğumlu. Gerçek adı Leyla Lydia Tuğutlu'dur. Türk bir baba ile Alman bir annenin kızıdır. İlkokula Türkiye'de başladıktan sonra piyano dersleri almaya başladı. Konservatuara da yarı zamanlı olarak devam etti. 5 yıl müzik ve keman dersleri aldı. Bu süre içerisinde bir model ajansında çalıştı. Anadolu Lisesi mezunu olan Tuğutlu, üniversiteye başladığında konservatuarı bırakarak ilgi alanı olan manken ve fotomodelliğe başladı. Halen İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı öğrencisidir. Halen İstanbul Üniversitesi'nde Alman Dili ve Edebiyatı öğrencisidir.

Miss Turkey 2008 Güzellik Yarışmasında birinci oldu. Türkiye'nin en güzel kızına tacını, yarışmanın jüri üyesi Paris Hilton taktı. 12 Aralık 2008 tarihinde Türkiye'yi Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde yapılan Miss World yarışmasında temsil etti. 2005'te Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilerek 2006'da Çin'de yapılan Miss Tourism Queen International'da 'Princess' ödülüne layık görülmüştür. Fashion TV Moda Oskarları 2007'de "Gelecek vaad eden model" seçildi.

Es-Es Dizisi'nde İrem karakterini, Atv'de yayımlanan Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu'nun kardeşi rolündeki Songül karakterini canlandırdı. Son olarak Kiralık Aşk dizinde "İz" rolünde oynamaktadır. Türkçe, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

 

Diziografi (Oyuncu):

 

Kızım (Candan Hoşgör, 2018)

Tatlı İntikam (2016, Pelin)

Kiralık Aşk (2015, İz)

Karadayı (2012, Songül)

Kirli Beyaz (2010)

ES-ES (2009).

 

KAYNAK: Leyla Lydia Tuğutlu kimdir? (milliyet.com.tr, 24.03.2016), Leyla Tuğutlu (diziler.com, erişim 23.06.2016).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör