Vural Kavuncu

Milletvekili, Tıp Profesörü, Akademisyen, Siyasetçi

Doğum
06 Mart, 1866
Eğitim
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi
Burç

Tıp profesörü, akademisyen, siyaset adamı, milletvekili. 8 Mart 1966'da Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde doğdu. Baba adı Salih, anne adı Nuran’dır. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede 1994 yılında Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında uzmanlık eğitimini tamamladı. Elazığ Fırat Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı kurucu öğretim üyeliği yaptı. 1995'te yardımcı doçent, 1998'de doçent oldu. 1999'da ikinci uzmanlığını tıp fizyolojisi alanında bitirdi. 2002'de Afyon Kocatepe Üniversitesine geçti. 2004'te profesör oldu. Anabilim Dalı ve Bölüm Başkanlığı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü, Fakülte Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyelikleri, Senato Üyeliği gibi görevlerde bulundu. Çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel makale ve tebliği bulunmaktadır. Kaplıca sağlık turizmi alanında ulusal ve uluslararası projeler yürüttü. Değişik sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Kavuncu aynı zamanda meslek dernekleri ve kurullarında görev yapmıştır. Halen Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı Ankara Şube Başkanıdır.

Prof. Kavuncu, 24., 25. ve 26. Dönemlerde Kütahya Milletvekili seçildi. 24. Dönemde Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu üyeliği, Türkiye Macaristan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığını yaptı. 24. Dönemde Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi olarak görev yaptı. İyi düzeyde İngilizce bilen Kavuncu, 2 çocuk babasıdır.

KAYNAKÇA: TBMM Albümü 24. Yasama Dönemi (tbmm.gov.tr, erişim: 16.01.2016), 26. Dönem Milletvekilleri – Kütahya (akparti.org.tr, 27.05.2016).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör