Radiye Sezer Katırcıoğlu

Ebru Sanatçısı, Milletvekili, Siyaset Bilimci, Siyasetçi

Doğum
Eğitim
Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi

Siyaset bilimci, ebru sanatçısı, siyasetçi, milletvekili. 1965 yılında Malatya’da doğdu. İki yaşında iken ailesi İzmit’e yerleştiğinden ilkokul, ortaokul ve liseyi İzmit’te okudu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Lisans ve Atılım Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi - Yüksek Lisansı yaptı. “Adalet ve Kalkınma Partisi Yönetimindeki Kadın” konulu teziyle, Yüksek Lisansını Bölüm Birincisi olarak tamamladı. 

2003 yılında AK Parti Kocaeli Kadın Kolları MKYK Üyesi - İl Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve 2005 yılından itibaren, Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları’nda MKYK Üyeliği ve Siyasi Hukuki İşler - Halkla ilişkiler Başkan Yardımcılığı, 2009-2014'te AK Parti Genel Merkez Kadın Kollarında STK ve Aileden Sorumlu Komisyon Başkanlığı,  2014'te AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyeliği ve Halkla İlişkiler Başkanlığı yaptı. Türkiye Diyanet Vakfı KAGEM (Kadın Aile ve Gençlik Merkezi) Sosyal ve Kültürel Projeler Birimi Yöneticisi olarak Toplumsal Problemlerle ilgili Projeler ve Uygulamalar yapmaktadır. Yayımlanmış makaleleri ve uygulanmış çalışmaları vardır. Kültür ve Turizm Bakanlığınca Yetkili Ebru Sanatçısıdır.

Ak Parti'den 25. ve 26. Dönem Kocaeli Milletvekili seçilerek TBMM'de yasama çalışmalarına katıldı. Evli ve 2 çocuk annesidir. Orta seviyede İngilizce bilmektedir.

KAYNAK: 26. Dönem Milletvekilleri – Kocaeli (akparti.org.tr, 27.05.2016).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör