İbrahim Aydemir

Mali Müşavir, Milletvekili, Siyasetçi

Doğum
26 Şubat, 1962
Eğitim
Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümü
Burç

Serbest muhasebeci ve mali müşavir, siyasetçi, milletvekili. 26 Şubat 1962 tarihinde Erzurum’da doğdu. Tahsil hayatının tamamını Erzurum’da tamamladı. Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümünden 1986 yılında mezun oldu. Mezuniyet sonrası bir süre Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olarak çalıştı. Bu dönemde Erzurum Serbest Muhasebeci ve mali Müşavirler Odası Kurucu heyeti içinde bulundu ve ESMMMO’nun çeşitli yönetim kademelerinde görev aldı. 2014 yılında Sakarya Üniversitesinin vermiş olduğu Lisans Üstü düzeyindeki eğitimi tamamlayarak Bağımsız Denetçi oldu.

Bölgede kurulan ilk özel hastane olan Özel Şifa Hastanesinin Kurucu ortaklarından oldu. Bu şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttü. 1992 yılında Erzurum gazetesini kurarak basın yayın hayatına atıldı. Eş zamanlı olarak 1993 yılından bu yana hizmet veren Kanal 25 TV’nin de kurucusu  ve ortakları arasındadır. Sürekli Basın Kartı Sahibidir. Başta Erzurum’un iktisadi yapısı konusunda 6 adet basılı eseri bulunmaktadır.

Doğu Anadolu ve Erzurum’un ekonomisine yöne veren sivil inisiyatifin önemli kurumlarından Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSİAD) yönetim kurulu başkanı ve Doğu Anadolu Basın Konseyi Yüksek İstişare Kurulu Başkanıdır.

AK Parti’nin kuruluş aşamasında partinin Erzurum kurucu İl Yönetiminde, Tanıtım ve Medya’dan sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev üstlendi. Partinin Erzurum’daki yapılanmasında İl ve İlçe teşkilatlarının oluşturulma çalışmalarında yer aldı. Bu dönemde Politik İletişim ve Politik Pazarlama konularında  yaptığı araştırmalar ve ön gördüğü tespitleri içeren “Siyasi Mesaj Teknikleri, Tanıtıcının Özellikleri” adlı çalışmayı gerçekleştirerek dönemin Tanıtım ve Medya’dan sorumlu Genel Başkan Yardımcısına sundu.

Ak Parti'den 25. ve 26. Dönem Erzurum Milletvekili seçilerek TBMM'de yasama çalışmalarına katıldı.

KAYNAK: 26. Dönem Milletvekilleri – Erzurum (akparti.org.tr, 27.05.2016).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör