Yeşim Burul Seven

Radyo Sunucusu, Editör

Doğum
Eğitim
Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü

Radyo programı sunucusu, editör. 1975 yılında Balıkesir'de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Londra Üniversitesi, Goldsmiths College’dan “Medya ve İletişim Çalışmaları” yüksek lisans derecesini aldı. Halen Amsterdam Üniversitesi’nde Kültürel İncelemeler alanında doktora çalışmasına devam etmektedir.

Yazıları Altyazı, Toplumbilim, Arrademento Mimarlık, New Perspectives on Turkey gibi dergilerde yayımlandı. Çeşitli derleme kitaplarda Türk sineması üzerine yazıları yer alan Burul’un, son olarak “World Film Locations: Istanbul” kitabında “Istanbul Dissected: Istanbul Through Reha Erdem’s Lenses” başlıklı yazısı yayımlandı.

Yeşim Burul Seven, 1995 yılında, kuruluşunun hemen ertesinde çalışmaya başladığı Açık Radyo’da değişik programlarda editör, yapımcı ve sunucu olarak görev aldı. Boğaziçi ve Northwestern Üniversitelerinde de dersler veren ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema-TV bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışan Yeşim Burul, halen Melis Behlil’le birlikte Açık Radyo’da “Sinefil” adlı programı hazırlıyor ve sunuyor.

KAYNAK: Yeşim Burul Seven (siyad.org, 22.12.2015).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör