Ali Aydın İlik

Müzisyen, Şair

Doğum
16 Mayıs, 1955
Eğitim
Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü
Burç

Müzisyen-şair. 16 Mayıs 1955, Burhaniye / Balıkesir doğumlu. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü mezunu. Meslek hayatına 1978’de Kars Alparslan Lisesinde müzik öğretmeni olarak başladı. Mezun olduğu fakültede yardımcı doçent oldu. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Devlet Konservatuarı müdürü olarak görev yaptı. Müzikle ilgili çalışmaları nedeniyle Polonya Devlet Liyakat Nişanı, Romanya “Bibloteca Judeana Diploma de Onoara” başta olmak üzere elli ödül aldı. Yurtiçinde altmış il ve bir o kadar da ilçede, yurtdışında Finlandiya’dan İsrail’e kadar yirmi kadar ülkede uluslararası müzik etkinliklerinde kurucu, yönetici ve yönlendirici olarak aktif görev yaptı. Kurduğu Oda ve Salon Orkestrasıyla Türkiye ve KKTC’de konser çalışmalarını sürdürdü.

İki yüz kadar makalesi vardır. Bu makalelerin çoğu Orkestra, Opera-Bale, Öğretmen Dünyası, Çağdaş Eğitim gibi dergilerde yayımlandı. Müzik-Der, İLESAM, Ankara Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Destekleme kurulu üyesi, “Jeunesses Musicales Europa”un Türkiye kurucusu ve onursal başkanıdır.

ESERLERİ:

Şiirlerle Şarkılarla 23 Nisan (1990), Şiirlerle Ezgilerle Atatürk (1990), Sevgili Müzik (1994), 75. Yılda Şiirlerle Marşlarla Cumhuriyet (1998), Şiirlerle Marşlarla Atatürk Gençliği (2001), Sesleniş (2005, şiir).

Ayrıca müzik eğitimi ile ilgili on beş kitabı vardır.

 

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör