Osman Boyraz

Harita Mühendisi, Milletvekili, Siyasetçi

Doğum
Eğitim
Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Harita ve Kadastro Bölümü

Harita yüksek mühendisi, siyaset adamı, milletvekili. 1974 yılında Sivas-Gürün’de doğdu. İlköğretimini ve liseyi Sivas’ta tamamladı. 1997 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Harita ve Kadastro Bölümünden mezun oldu. Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünde Yüksek Lisansını tamamlayarak Harita Yüksek Mühendisi oldu. Maltepe Sivaslılar Derneği Kurucu Başkanlığı, İstanbul Sivaslılar Platformu Danışma Kurulu Üyeliği, Piri Reis Harita ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Çalışanları Derneği Üyeliği ve Bilim Komisyonu Başkanlığı (Devam), TEK-DER Üyeliği, Maltepespor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Gürün Kültür Vakfı Üyeliği gibi birçok sivil toplum kuruluşlarında aktif görev aldı. 

12 Haziran 2011 ve 1 Kasım 2015 genel seçimlerde İstanbul 1.Bölgeden AK Parti Milletvekili olarak Parlamentoya girdi. Türkiye Büyük Millet Meclisinde; Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyeliği, Çevre Komisyonu Üyeliği ve Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. Halen Maltepe Sivaslılar Derneği Başkanıdır. İyi düzeyde İngilizce bilen Boyraz, bekâr ve 1 çocuk babasıdır.

Aldığı Eğitim Sertifikaları ve Uzmanlık Alanları: Prestige Education Center tarafından alınan Bilgisayar Sistem Mühendisliği Uzmanlığı, Kamu İhale Kurumu tarafından verilen İhale Uygulamaları Eğitimi, TUV Sudwest TGK tarafından verilen ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemi Bilgilendirme Eğitimi, UGETAM Uluslararası Gaz Eğitim Teknoloji Araştırma Merkezi tarafından Doğalgaz Tesisat Projelendirme Eğitimi, Mentor Project Management Training&Consultancy tarafından MPM-12 Proje Yönetimi Sertifika Programı Eğitimi, Berlitz Language Center tarafından verilen İngilizce Eğitimi, BENTLEY tarafından verilen Micro Station ve 3 Boyutlu Modelleme Çizimleri Eğitimi, Performance Colsulting tarafından verilen İş Planlama ve Takibi Eğitimi, Fatih Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından Operasyonel Yönetim Eğitimi, Gaz de France tarafından Fransa’da verilen Doğalgaz İşletmeciliği ve Yönetimi Eğitimi.

KAYNAKÇA: TBMM Albümü 24. Yasama Dönemi (tbmm.gov.tr, erişim: 16.01.2016), 26. Dönem Milletvekilleri – İstanbul 1. Bölge (akparti.org.tr, 27.05.2016).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör