Cemal Öztürk (Siyasetçi)

Kamu Yöneticisi, Milletvekili, Bürokrat, Siyasetçi

Doğum
Eğitim
Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi

Kamu yöneticisi, bürokrat, siyaset adamı, 26. ve 27. Dönem Giresun Milletvekili. 1958 yılında Giresun'un Görele ilçesinde doğdu. Baba adı Osman, anne adı Feride.  İlkokulu Akköy/Çanakçı, ortaokulu Giresun, liseyi Trabzon’da okudu. Üniversiteyi Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Fakültesi’nde bitirdi. Karadeniz Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme Yüksek Lisansı yaptı.

Mesleki hayatına, Sanayii ve Teknoloji Bakanlığı’nda uzman olarak başladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Öğretim Görevliliği, ÇAYKUR’da Genel Müdür Yardımcılığı; FİSKOBİRLİK’te Genel Müdürlük; Başak Sigorta A.Ş.’nde Denetim ve Yönetim Kurulu Üyelikleri, BMC Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nde Genel Koordinatörlük, Türkiye Futbol Federasyonu’nda Denetleme Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

Ak Parti'den 1 Kasım 2015 ve 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde  26. ve 27. Dönem Giresun Milletvekili seçilerek TBMM'de yasama çalışmalarına katıldı. . Plan ve Bütçe Komisyonu ve Karadeniz Ekonomik işbirliği Parlamenter Asamblesi (KElPA) Komisyonu üyelikleri yaptı.  İngilizce ve Arapça bilmektedir. 36 yıllık evli olan Öztürk, biri kız, üçü erkek dört çocuk babasıdır.

KAYNAK: 26. Dönem Milletvekilleri – Giresun (akparti.org.tr, 27.05.2016), TBMM Albümü 26. Dönem Milletvekilleri (PDF - tbmm.gov.tr, 2018), 27. Yasama Dönemi Milletvekilleri (tbmm.gov.tr, 24.04.2020).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör