Ahmet Tan (Kütahyalı)

Maliyeci, Milletvekili, Siyasetçi

Doğum
Eğitim
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü

Maliyeci, siyaset adamı, milletvekili. 1965 yılında Kütahya’da doğdu. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun (1988) olarak, İstanbul’da özel sektörde bir süre idareci olarak çalıştı. 1992 – 2005 yılları arasında Mali Müşavir unvanını da alarak özel bir şirkette Muhasebe Müdürü olarak görev yaptı.

1993-1995 yılları arasında Gediz İlçesi Milli Gençlik Vakfı Temsilciliğinde yönetim kurulu üyeliği ve sonrasında da Başkanlık görevini yürüttü. GEGİAD (Gediz Genç İş Adamları Derneği), Gediz’i Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği ve Gediz Hastanesini Yaptırma ve Yaşatma Derneği gibi Sivil Toplum Kuruluşlarının değişik kademelerinde görev yaptı. Birçok Sivil Toplum Kuruluşunun kurulmasında, teşkilatlanmasında ve faaliyetlerinde aktif rol aldı. 1995 yılında yapılan Genel Seçimlere Refah Partisi Kütahya Milletvekili Adayı olarak katıldı. 1999 yılı yerel seçimlerinde Fazilet Partisi Gediz Belediye Başkan Adayı oldu.

2003-2006 ve 2008 yıllarında yapılan AK Parti Olağan İlçe Kongrelerinde üç dönem üst üste İlçe Başkanı seçildi. 2013 yılından itibaren Meslek Hayatını Gediz’de Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak devam etti. Ak Parti’den 26. Dönem Kütahya Milletvekili seçilerek TBMM çalışmalarına katıldı. evli ve üç çocuk babasıdır.

KAYNAK: 26. Dönem Milletvekilleri – Kütahya (akparti.org.tr, 27.05.2016).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör