Mehmet Kapkiç

İktisatçı, İş İnsanı

Doğum
06 Nisan, 1970
-
Eğitim
Anadolu Üniversitesi
Burç
Diğer İsimler
Diyarbakır

İşadamı, iktisatçı. 6 Nisan 1970'te Diyarbakır'ın Hazro ilçesinde doğdu. Dört yaşındayken ailesi ile beraber Diyarbakır’dan İstanbul’a giderek, ilköğrenimini İstanbul'da, orta ve lise öğrenimini ise Ankara’da tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. 1987 yılında kendi aile şirketlerinde iş hayatına atıldı. 1991 yılında kendi firmasını kuran ve özellikle Irak ihracatı uzmanı olan Kapkiç sahibi olduğu Eda Şirketler Grubu ile Irak ve İran’da ticari faaliyetlerine devam etmektedir.

Mehmet Kapkiç'e 2010 ılında kendisine Time dergisi tarafından "Yılın İşadamı Ödülü" verilmiş; 2011 yılında MÜSİAD tarafından ihracata katkıları dolayısıyla plaketle ödüllendirilmiştir.

Türkiye Irak Dostluk Derneği Genel Başkanlığı, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (Müsiad) Ankara Başkan Yardımcılığı, Orta Anadolu İhracatçılar Birliği (OAİB) Yönetim Kurulu üyeliği yapan Mehmet Kapkiç, Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK), Diyarbakır Tanıtma Kültür ve Dayanışma Vakfı (DİTAV) ve Yeşilay Derneği üyesidir.

Evli ve 3 çocuk babası olan Kapkiç; Kürtçe (Kurmanci ve Sorani lehçeleri ), Farsça, Arapça ve İngilizce bilmektedir.

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör