Seyit Göktepe

Öykü Yazarı

Doğum
Eğitim
İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü

 Öykü yazarı. 1983, Sivas doğumlu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü öğrencisi. Öyküleri Uç, E, E 2000 Öykü Seçkisi ve Varlık’ta yayımlandı.

“Göktepe’nin zamanla hem temaları zenginleştirecek, hem de biçimsel zorlamaları aşacak bir birikime sahip olduğu hemen fark ediliyor. Bu ince, derin duyarlık, biçimsel rahatlığa, konu, tema çeşitliğine ulaştığında Göktepe kalıcı olmanın yolunu da bulmuş olacak.” (Necip Tosun)

 “Defter ve Çikolata’dan sonra İlkyazların Anısıyla adlı kitabı yayımlanan genç öykücü Seyit Göktepe de öykü-şiir ilişkisinin daha güçlü olduğunu düşünenlerden. İlkyazların Anısıyla, kendine özgü bir sesin arandığı, büyük ölçüde de bunun bulunduğu ilginç bir çalışma. Göktepe’nin öykülerinde farklı, bir o kadar da cesur bir duruş var.” (Metin Pektaş)

ESERLERİ (Öykü):

Defter ve Çikolata (2004), İlkyazların Anısıyla (2005).

HAKKINDA: Necip Tosun / İlkyazların Anısıyla Seyit Göktepe (Heceöykü, Ağustos-Eylül 2004), Metin Pektaş / Farklı, Bir O Kadar da Cesur (Radikal Kitap, 3.6.2005), Hüseyin Su – Ömer Lekesiz / Öykücüler ve Öykü Kitapları (Heceöykü, Nisan-Mayıs 2005).

 

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör