Harun Karaca

Muhasebeci, Milletvekili, Yönetici, Siyasetçi

Doğum
17 Şubat, 1962
Eğitim
Zile Ticaret Lisesi
Burç

Serbest muhasebeci ve yönetici, siyaset adamı, milletvekili. 17 Şubat 1962'de Tokat’ın Zile ilçesinde doğdu. Babasının adı Osman, Annesinin adı Dudu'dur. Zile Ticaret Lisesini bitirdi. Özel sektörde üst düzey yönetici olarak görev yaptı. Fatih Belediyesi Başkan Yardımcılığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu. Ayrıca gıda ve akaryakıt sektörlerinde ticaretle iştigal etmektedir.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Asbaşkanı; Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkan Vekili; Futbol Federasyonu Genel Kurul Delegesi, Voleybol Federasyonu Genel Kurul Delegesi; Türkiye Karate Federasyonu, Türkiye Judo Federasyonu, Türkiye İzcilik Federasyonu Divan Kurulu Başkanı ve Türkiye Güreş Federasyonu Divan Kurulu Üyesi oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin iştiraki teşebbüslerinde yönetim kurulu başkanı ve üyesi olarak bulundu.

24., 25. ve 26. Dönem İstanbul Milletvekili seçilerek TBMM’de Dışişleri Komisyonu Katip Üyesi, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi, Türkiye - Avusturya Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı oldu. Ak Parti genel merkez teşkilatında görev alarak Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürdü. Orta düzey İngilizce bilen Karaca, evli ve 5 çocuk babasıdır.

KAYNAKÇA: Harun Karaca (akparti.org.tr, 6.12.2015), TBMM Albümü 24. Yasama Dönemi (tbmm.gov.tr, erişim: 16.01.2016), 26. Dönem Milletvekilleri – İstanbul 3. Bölge (akparti.org.tr, 27.05.2016).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör