Duygu Çetinkaya

Televizyon Programı Sunucusu, Oyuncu

Doğum
13 Ocak, 1986
Eğitim
Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Burç

TV sunucusu, dizi film oyuncusu. 13 Ocak 1986, Denizli doğumlu. Asker bir babanın kızı olan Duygu Çetinkaya ilköğretiminin bir kısmını Ankara Fatoş Abla Kız Koleji’nde geri kalanını İskenderun’da tamamladı. Ortaokulu Erdek’te, lise hazırlık sınıfını İzmir Menemen Anadolu Lisesinde okudu. Lise 1. Sınıftan sonra İsveç’in başkenti Stockholm’de eğitimini tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunudur. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra sinema sektörüne girdi. Birçok dizi ve sinema filminde oynadı. Bunlar arasında “Binbir Gece”, “Firar”, “Seni Bana Yazmışlar” adlı dizeler sayılabilir. Aynı zamanda bir dönem sunuculuk yaptı. O sıralar program sunarken gösterdiği sevimli tavrı ile beğeni topladı.

Televizyon dizilerinin yanı sıra kısa filmler ve reklam filmlerinde de boy gösteren Duygu Çetinkaya, Binbir Gece dizinde sergilediği mükemmel performansıyla Elit Ödül Töreninde geleceği olan oyuncu seçildi. Yamaç paraşütü, dalış gibi adrealin sporlarına ilgi duyan Duygu Çetinkaya, 2013'te Survivor Ünlüler-Gönüllüler'de Gönüllüler takımında yer aldı. Hilmi Cem İntepe'nin birinci olduğu yarışmada, Doğukan Manço ikinci, Ümit Karan üçüncü, Murat Ceylan dördüncü oldu. Survivor yarışmasında gösterdiği agresif hareketleri ile seyirci üzerinde olumsuz bir etki bıraktı. Duygu Çetinkaya, 2015’te yapılan ve TV8’de yayınlanan Survivor All Star’da da yarıştı. Yarışmada Bozok ile şiddetli tartışmaları nedeniyle Acun Ilıcalı tarafından yarışmadan çıkarıldı.

KAYNAKÇA: Duygu Çetinkaya (duygucetinkaya.com, erişim: 22 Kasım 2015), Duygu Çetinkaya (sinemalar.com, erişim: 22 Kasım 2015), Duygu Çetinkaya (acunn.com, erişim: 22 Kasım 2015), Duygu Çetinkaya survivordan neden nasıl kovuldu (canlihaber.com, erişim: 22 Kasım 2015).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör