Cemalettin Haşimi

Genel Müdür, Yönetici, Siyaset Bilimci, Bürokrat

Eğitim
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü

Siyaset bilimci, yönetici, bürokrat, genel müdür. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun olan Haşimi, Manchester Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Yüksek Lisans Programı'nı, "Trajedi, Siyaset ve Siyasal: Hans J. Morgenthau ve Uluslararası İlişkiler Teorisi" başlıklı teziyle, 'Yüksek Şeref' derecesiyle bitirdi.

Akademik çalışmalarını Johns Hopkins Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Teorisi Programında sürdüren Haşimi, “Dünyanın Nomos’u: Avrupamerkezcilik ve Uluslararası İlişkiler” başlıklı tez çalışmasıyla doktora derecesini aldı. Aynı üniversitede 2003-2008 yılları arasında asistanlık yaptı. Türkiye, Avrupa ve Avrupa Birliği (2011, Meydan Yayıncılık) isimli kitabın editörlüğünü yapan Haşimi’nin uluslararası ilişkiler teorisi, Avrupa-merkezcilik, siyasal alan ve kimliklerin oluşumu, İslamofobi ve Avrupa Birliği gibi konular üzerine yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Kasım 2014 tarihinde Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü olarak atanan Haşimi, Başbakan Başmüşaviri ve Kamu Diplomasisi Koordinatörü´dür. 

KAYNAK: Genel Müdürlerimiz (byegm.gov.tr, 9.11.2015).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör