Aslı Hünel

Türk Sanat Müziği Sanatçısı

Doğum
04 Haziran, 1977
Burç

Türk Sanat müziği sanatçısı. 4 Haziran 1977, İstanbul doğumlu, Arap kökenli bir anne ile Selanik kökenli bir babanın ikinci çocuğudur. Ağabeyi oyuncu Saruhan Hünel’dir. Aslı Hünel, küçüklüğünde müzikle içli dışlı olmasına karşın profesyonel olarak müzikle ilgilenmesi 13 yaşında başladığı Üsküdar Musiki Cemiyeti ile oldu. Burada Erdem Siyavuşgil'den şan eğitimi; Türk Sanat Müziğinde ona çok şeyler katan hocaların hocası Feriha Tunceli'den solfej, usul ve repertuar dersleri; Muveddet Günbay'dan şan eğitimi alan Aslı Hünel, bu arada İngilizce eğitimi de aldı.

Hünel, 17 yaşında ilk albümü “Güneş Doğmuyor”la müzikseverlerle buluştu. 90'lı yıllarda müziğe ara veren sanatçı, 2006 yılında "Dönemem" isimli albümüyle dönüş yaptı. 2013 yılında bir ameliyat geçiren sanatçı aynı yıl "Aşk'la Yaşayalım" adlı albümüyle yeniden müzik piyasasına döndü. Hünel, farklı dönemlerde televizyon programlarında da kendini gösterdi.

Albümleri:

Büyük Hata, Çok Özledim, Dağlar, Güneş Doğmuyor, Dönemem, Kendine İyi Bak, Yeminliyiz, Duygular, Sevdamız Bitmez, Kırmızı Gülün Alı Var, Aşkla Yaşayalım.

KAYNAKÇA: Biyografi (aslihunel.com.tr, 10 Ekim 2015), karnaval.com (10 Ekim 2015), kimdirkim.com (10 Ekim 2015).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör