Selçuk Özdağ

Milletvekili, Akademisyen, Eğitimci, Siyasetçi

Doğum
07 Ağustos, 1958
Eğitim
Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Bölümü, Manisa Gençlik ve Spor Akademisi
Burç

Eğitimci, akademisyen, doçent, siyaset adamı, milletvekili. 7 Ağustos 1958'de Kırıkkale'nin Keskin ilçesine bağlı Konur köyünde doğdu.  Babasının adı Halil, annesinin adı Hatice’dir. İlk ve orta öğretimini Ankara İncirli İlköğretim Okulu (1968-1972) ve Ankara Gazi Lisesinde (1972-1975) tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Bölümü ve Manisa Gençlik ve Spor Akademisi mezunu olan Selçuk Özdağ, Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalında 1997 yılında yüksek lisans, 2003 yılında da doktora eğitimini tamamladı. 2012 Yılında ise Doçent oldu.

Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu Genel Sekreterliği Keçiören Vakıf Müdürlüğü ve beden eğitimi öğretmenliği yaptı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi ile Muğla Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda öğretim görevlisi oldu. 2010 yılında Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon İzmir İl Müdürlüğüne atandı. 2011’de yardımcı doçent oldu. Badminton, basketbol, atletizm antrenörlüğü, Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kickboks Hakemliği bulunmaktadır. Birçok makalesi ve 4 kitabı yayımlanmıştır.

Ak Parti'den 24., 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili seçildi. TBMM Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Komisyonu, Çevre Komisyonu, Soma Maden Kazalarını Araştırma Komisyonu üyesi; Türkiye Macaristan Parlamentolararası Dostluk Grubu ve Türkiye Kostarika Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkan Vekili; Türkiye Özbekistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı olarak görev yaptı. 2013 - 2014 arası AK Parti Genel Merkez Sosyal İşler Başkan Yardımcısı ve AK Parti Genel Merkez Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanı olarak çalışmalarını sürdürdü. AK Parti Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Kursu Öğreticiliğinden emekli olan Huriye Özdağ ile evli olan Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Araştırma Görevlisi (doktora öğrencisi yüksek mimar) ve lise öğrencisi iki kız çocuğu babasıdır.

KAYNAKÇA: Selçuk Özdağ (akparti.org.tr, 6.12.2015), TBMM Albümü 24. Yasama Dönemi (tbmm.gov.tr, erişim: 16.01.2016), 26. Dönem Milletvekilleri – Manisa (akparti.org.tr, 27.04.2016).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör