Sena Nur Çelik

Milletvekili, Hukukçu, Siyasetçi

Doğum
Eğitim
Warwick Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Hukukçu, avukat, siyasetçi, milletvekili. 1986 yılında Antalya'nın Alanya ilçesinde doğdu. Üsküdar Amerikan Lisesinden mezun olduktan sonra lisans eğitimini İngiltere'de Warwick Üniversitesi Hukuk Fakültesinde başarı derecesiyle tamamladı. Ardından, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinin denklik programından mezun oldu. London School of Economics’te Uluslararası Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans yaptı. Uluslararası İnsan Hakları Hukuku, Avrupa Birliği Hukuku, Tahkim ve Sermaye Piyasaları konularına ilişkin çalışmalar yaparak, yüksek lisansını başarı derecesi ile tamamladı. Warwick Üniversitesinde uluslararası öğrenci temsilcisi ve London School of Economics’de Türk öğrenci grubu yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Lisans eğitimi sırasında, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve çeşitli hukuk bürolarında staj yaptı.

2011 yılından itibaren uluslararası bir hukuk firmasında, Türkiye’de ve yurtdışında, büyük altyapı projeleri, şirket birleşme ve devralma ile stratejik ortaklık  ve yeniden yapılandırma projeleri gibi ticari ve finansal işlemlerde önde gelen yabancı ve yerel yatırımcılara avukatlık ve danışmanlık hizmeti verdi.

Ak Parti'den 25. ve 26. Antalya Milletvekili seçilerek TBMM'de yasama çalışmalarına katıldı. Çok iyi derecede İngilizce biliyor.

KAYNAKÇA: Sena Nur Çelik (akparti.org.tr, 6.12.2015), 26. Dönem Milletvekilleri – Antalya (Akparti.org.tr, 27.05.2016).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör