Ömer Ekinci Micingirt

Yazar, Şair

Doğum
13 Kasım, 1963
Eğitim
Atatürk Üniversitesi
Burç
Diğer İsimler
Ömer Egici (asıl adı)

Şair ve yazar. 13 Kasım 1963, İnkaya (Aşağı Micingirt) köyü / Sarıkamış / Kars doğumlu. Asıl adı Ömer Egici olup, eserlerinde Ömer Ekinci Micingirt imzasını kullandı. İlköğrenimini köyünde, ortaöğrenimi Sarıkamış ve Erzurum’da tamamladı. Erzurum Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü ve Erzurum Atatürk Üniversitesi mezunu. Çeşitli kuruluşlarda bir süre elektrik öğretmenliği yaptı. 2001 yılından itibaren Bursa’da, bir kuruluşta yöneticilik yaparak çalışmalarını sürdürdü.

Şiire ilgisi küçük yaşlarda başladı. Katıldığı yarışmalarda (birincilik dahil) çeşitli ödüller aldı. Sızıntı, Güllük ve Güldeste gibi değişik dergi ve gazetelerde şiirleri yayımlandı. Yerel Saruhan (Manisa) ve Yenises, gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı, Serhat (Kars) dergisinde ve birçok İnternet sitesinde yazıları yer aldı. Micingirt’in, ayrıca; İstanbul Şiirleri Antolojisi, Şairler Derneği Antolojisi  Şairler Birliği Antolojisi, Anadolu Şiir Antolojisi, Sevgi Küpü Antolojisi ve Türk Şairleri Şiir Antolojisi gibi yayınlarda şiirleri yayımlandı. Siz Hiç Ay Işığında Ağladınız mı? (2005) adlı bir şiir kitabı vardır.

Şiirlerinde hemen her konuyu işleyen Micingirt, “Ben derdimi şiirlerimle paylaşıyorum, nefes alıyorum” diyor ve devam ediyor:Ait olduğumuz kültürün temel kodlarından ödün verilmemeli ve bu gibi olmazsa olmazlarımızı sağlamak, vazgeçilmez gereklerden biridir. Bunu kalemimizle ve kelamımızla isbat ve icra etmeliyiz...”  

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör