Ahmet Sırrı Arvas

Gazeteci, Yazar, Şair

Doğum
05 Mayıs, 1972
Eğitim
İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Bölümü
Burç

Gazeteci-yazar ve şair. 5 Mayıs 1972, Van doğumlu. S. Ahmet Arvasi amcasının oğludur. Fevzi Çakmak İlkokulu, Kazım Karabekir Ortaokulu, Perşembe Anadolu Turizm Lisesini bitirdi. İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Bölümünde tahsil yaptı. Hakimiyet, Tercüman, Yeni Mesaj gazeteleri, Tüketici, Medikal, Tarih ve Düşünce, Team Magazin, Special Hospital dergilerinde muhabir, musahhih, redaktör ve yazı işleri müdürü olarak çalıştı. Img bünyesinde çıkan, Amele adlı mizah dergisi ile Türkiye Çocuk dergisinin genel yayın yönetmenliğini yaptı. Türkiye gazetesinde  “İz Bırakanlar“ köşesini hazırladı.  Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Sekreterliği görevini gönüllü olarak yürüttü. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Yazarlar Birliği üyesidir.

İlk ürünü Yeşilay dergisinde yayımlandı (1993). Daha sonra Türkiye, Türkiye Çocuk, Feyz, Team Magazin, Zaman, Kadın ve Aile, Yeşilay, Türkiye Takvimi, Bahçelievler Bülteni, Yöremiz gazete ve dergilerinde yazdı. Şiirsel bir dil ve akıcı bir üslupla yazan Arvas, öykü kitabında yaşanmış ilginç öyküleri bir araya getiriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avrasya Maratonu Mansiyon (Türkiye Çocuk Dergisi), Kutlu Doğum Haftasına Katkı Ödülü (Feyz Dergisi) gibi çeşitli ödüller aldı.

ESERLERİ:

ŞİİR: Hüznüm Dağlara Düştü (1998),

HİKÂYE: Herkesin Bir Hikâyesi Var (2001), Sen Hiç Duvarlarla Konuştun mu? (2002), Çalacak Kapınız Var mı? (2003).

GEZİ:  Hayatı Değiştiren Yolculuk (2004).

BİYOGRAFİ: Gittin Ama Sesin Kaldı Bu Kubbede (2004), Orda Bir Adam Var Uzakta  (2004), Her Parlayan Yıldız Değildir  (2004), Gönül Kılavuzları (2004).

ARAŞTIRMA: Mucebince Amel Oluna (2004).

 

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör