Feridun Soyocak

Gazeteci

Doğum
Ölüm
13 Ağustos, 2011
Eğitim
Ankara Ticaret Lisesi

Gazeteci (D. 1944, İstanbul - Ö. 13 Ağustos 2011, Ankara). Ankara Ticaret Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1962 yılında medeniyet gazetesinde mesleğe girdi. Vatan, Tercüman ve Türk Haberler Ajansı’nda çalıştı. Bulvar Gazetesi Ankara Temsilciliğini üstlenen yapan Soyocak bir süre Akşam Gazetesinde de Görev yaptı.

Feridun Soyocak, 13 Ağustos 2011'de yalnız yaşadığı Ankara’daki evinde beyin kanamasından hayatını kaybetti. Merhum Kadastro Müdürü Hacı Mehmet Soyocak’ın oğlu, merhume Hikmet Soyocak’ın eşi, Nihan Tekin ve Fahir Soyocak’ın kardeşleri, emekli lise müdürleri Nevvare Soyocak ile Rahmi Soyocak’ın ağabeyleri olan Feridun Soyocak’ın cenazesi, Ankara’dan getirilerek Çorum Devlet Hastanesi morguna konuldu.

Feridun Soyocak’ın cenazesi, 15 Ağustos 2011'de Çepni Mahallesi Emniyet Sokak No:7 adresindeki evlerinin önünden alınarak Ulucami’ye getirilerek, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra Ulumezar’da toprağa verildi.

KAYNAKÇA: Gazeteci Feridun Soyocak vefat etti (yidizhaber.com, 15 Ağustos 2011), Yitirdiklerimiz (gazetecilercemiyeti.org.tr, erişim 08.08.2016).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör