Ahmet Sorgun

Milletvekili, Hukukçu, Siyasetçi

Doğum
Eğitim
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Hukukçu, siyasetçi, milletvekili. AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı. 1958 yılı Hadim / Konya doğumlu. 1970 yılında ilkokulu, 1977 yılında Konya İmam Hatip Lisesini, 1981 yılında da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Bir süre Serbest Avukatlık yaptı. Konya Büyükşehir Belediyesinde 1. Hukuk Müşavirliği ve Genel Sekreter Yardımcılığı, Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde (KOSKİ) Teftiş Kurulu Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu.

Birçok sivil toplum kuruluşunda kurucu üyelik ve yöneticilikler üstlendi. Ocak 2010 ile Aralık 2014 tarihleri arasında Ak Parti Konya İl Başkanlığı yaptı. 26. Dönem Konya Milletvekili seçilerek TBMM çalışmalarına katıldı. Aynı zamanda Ak Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Ahmet Sorgun, evli ve 6 çocuk babasıdır.

29 Mayıs 2017'de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sonrası AK Parti’nin yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) belli oldu. Ahmet Sorgun, yeni MYK'da da AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak yerini korudu.

KAYNAKÇA: Yıldırım, Ak Parti MYK'sını açıkladı! (haber7.com, 24.5.2016), 26. Dönem Milletvekilleri – Konya (akparti.org.tr, 27.05.2016), Son dakika... Erdoğan'ın A Takımı açıklandı. İşte yeni MYK (29.05.2017).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör