Doğukan Manço

DJ, Şarkıcı

Doğum
19 Mayıs, 1981
Burç

Şarkıcı, DJ. 19 Mayıs 1981, Belçika doğumlu. Şarkıcı Barış Manço’nun büyük oğludur. Çocukluk yıllarından itibaren müziğe ilgi duyan Doğukan Manço, babasının teşvikiyle piyano ve gitar dersleri almaya başladı. Ancak babasının ölümünden sonra kendini müzik ve medya alanından uzakta tuttu. Radyoculuk yapmaya başladı. DJ olma hayalini, uzun süren sessizliğinden sonra babasının ölüm yıl dönümü anısına 8 Şubat 2009’da Beyoğlu’nda bir mekânda kalabalık önüne çıkıp DJ’lik yaparak gerçekleştirdi.  Devam eden süreçte çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde DJ’lik yaptı. 2012 yılında kurduğu Manço Prodüksiyon’un ilk eseri olan “Binlik Demlik” adlı single çalışmasıyla müzik piyasasına girdi. Manço’nun ikinci single çalışması 90’lı yıllarda çok ses getiren şarkılardan biri olan “Sakin Ol” parçasını Tuğba Yurt ile yeniden yorumladığı çalışma oldu. Parça 2014 yılında en çok dinlenen şarkılardan biri oldu.

Doğukan Manço, 2013 yılında Star TV’de yayımlanan “Survivor Ünlüler-Gönüllüler” yarışmasında Hilmicem İntepe’nin ardından ikinci oldu. Böylece milyonlarca izleyicinin gönlünde taht kurdu. Program yapımcısı Acun Ilıcalı, Manço’nun bu performansı üzerine 2015 yılında düzenlediği ve kendi kanalı olan TV8’de yayınlanan “Survior All Star” yarışmasına çağırdı. İkinci kez aynı yarışmada yer alan Doğukan, Dominik adasında ünlüler takımında 124 gün kaldıktan sonra 21 Haziran 2015’te elenerek yurda döndü. Manço, halen çeşitli sosyal sorumluluk projelerine destek olmakta ve DJ’liğini sürdürmektedir.

KAYNAKÇA: Doğukan Manço (dogukanmanco.com, erişim: 25 Kasım 2015), Doğukan Manço (karnaval.com, erişim: 25 Kasım 2015), Doğukan Manço (kundak.org, erişim: 25 Kasım 2015), Doğukan Manço (sabah.com.tr, erişim: 25 Kasım 2015).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör